Podczas gali mistrzowskie szarfy oraz pamiątkowe statuetki i puchary otrzymali najlepsi zawodnicy w sezonie 2010 w wyścigach motocyklowych, enduro, cross country, supermoto, trialu, motocrossie i motocrossie quadów.

Patryk Kucharewicz jeździ w zawodach motocross na quadzie Yamacha Raptor 450. Takich maszyn ma dwie, identycznie wyglądające i jednakowo dostrojone, aby w razie awarii na zawodach móc natychmiast przesiąść się na drugą. W zawodach cross country Kucharewicz startuje na Suzuki LTR. – Zaczęło się od Piątnicy, później były Siemiatycze, a później już cała Polska - mówi zawodnik Metal-Fachu.

Rolą Metal-Fachu jest sponsoring zawodnika, a więc ponoszenie części kosztów w przygotowaniu sprzętu i wyjazdów na zawody. Rolą zawodnika  jest reklamowanie firmy przez pokazywanie loga jak największemu gronu kibiców, a sport jest faktycznie widowiskowy.

Kucharewicz mówi, że w zawodach np. cross country może wystartować praktycznie każdy. Wystartować można już na niemal seryjnie produkowanym sprzęcie. Dalsze indywidualne przeróbki w miarę postępu umiejętności zawodnika – to już praktycznie „studnia bez dna”.