System SeleTron może być zastosowany z komputerami Bravo 400S. Dzięki niemu komputer może sterować każdą z głowic z osobna (do 96 sztuk), włączając je i wyłączając w zależności od potrzeby. W poprzedniej wersji komputera Bravo 400, który nie mógł być wyposażony w SeleTron, sterowanie odbywało się całymi sekcjami.

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Tylko jesiennego Agro Show sprzedaliśmy więcej komputerów Bravo 400S niż przez cały poprzedni rok wcześniejszy model komputera - mówi Mariusz Pracki, szef marketingu KFMR Krukowiak. - Różnica w cenie nie jest duża, a funkcjonalność jest znacznie większa - przekonuje.

Przy dużych szerokościach belek polowych, sekcje mają nawet po kilka metrów szerokości, stąd dokładność sterowania całymi sekcjami nie jest duża. - Inwestując w Seletron możemy uzyskać dokładność do 0,5 metra. Nałożenie oprysku możemy regulować praktycznie w nieograniczonym zakresie, od 1 proc. - mówi Pracki.

System SeleTron może być wyposażony w elektrycznie włączane i wyłączane głowice rozpylaczy. Można zastosować różne typy głowic - od pojedynczych jedno- i wielorozpylaczowych, po poczwórne głowice umożliwiające jednoczesne pryskanie kilkoma dyszami w zależności od zastosowanej dawki.