Jak twierdzi producent, zupełnie nowy projekt Serii A4 kontynuuje wielokrotnie nagradzaną stylistykę czwartej generacji serii N oraz T, w których techniczne innowacje i język wzornictwa zostały połączone w jedno, a zamysłem projektantów podczas pracy nad nagrodzoną serią było stworzenie ciągników wszechstronnych, łączących trwałość z nowoczesną stylistyką. Podkreśla on również zalety nowej kabiny, charakteryzującej się komfortem i ergonomią.

Seria ciągników Valtra A4 obejmuje 7 modeli o mocy od 75 do 130 KM. Maszyny, w zależności od modelu, napędzane są 3- lub 4-cylindrowymi silnikami Agco Power o pojemności odpowiednio 3,3 lub 4,4 l. Ciągniki dostępne są z dwoma rodzajami przekładni: Power Shuttle lub z przekładnią mechaniczną w układzie 12+12.

Konkurs Red Dot Design jest jednym z największych i najbardziej szanowanych konkursów w branży wzornictwa przemysłowego na świecie. W tegorocznej edycji brało udział ponad 6300 zgłoszeń z 59 krajów i było oceniane przez jury, w którym zasiadało 40 niezależnych ekspertów wzornictwa z całego świata. Konkurs powstał w latach 50 XX wieku, a nagrody były przyznawane w trzech kategoriach: Produkt (Product Design), Komunikacja (Communication Design) i Koncept (Design Concept). Tegoroczna nagroda Red Dot Design zostanie wręczona 9 Lipca w Aalto Theatre w niemieckim Essen.

Według producenta, otrzymane nagrody są potwierdzeniem solidnej bazy i podstaw spółki do zorganizowania własnego konkursu projektowania, który ogłoszono w lutym podczas targów SIMA w Paryżu. Doroczny Konkurs Wzornictwa Valtra w tym roku rozpocznie się 16 kwietnia. Jest
on skierowany do studentów, indywidualnych projektantów oraz biur projektowych na całym świecie. Celem konkursu jest poznanie wizji projektantów na temat traktora przyszłości oraz sposobu, w jaki może on zwiększyć wydajność rolnictwa, będąc jednocześnie maszyną przyjazną dla środowiska. Spośród zgłoszeń zostaną wyłonione trzy najlepsze propozycje, a nagrody zostaną wręczone na EIMA Show w listopadzie 2018 r.