W trakcie modernizacji niemiecka firma skupiła się głównie na zamontowaniu nowej kabiny, zoptymalizowaniu systemu przepływu materiału oraz przejściu na normę emisji Stage V.

Nowa komfortowa kabina

Zmodyfikowane najmniejsze modele sieczkarni Krone Big X 480-630 mają teraz przestronną kabinę pochodzącą z modeli BiG X 680-1180. Dostępne są dwa poziomy specyfikacji: Premium i Premium Comfort.

Standardowa kabina Premium jest wyposażona w terminal z 8-calowym ekranem dotykowym oraz portem USB i kamerą, roletę przeciwsłoneczną i wycieraczkę szyby przedniej oraz dwie wycieraczki szyb bocznych.

Opcjonalna kabina Premium Comfort oferuje z kolei skórzaną kierownicę, 12-calowy terminal z ekranem dotykowym i portami USB oraz kamerą, chłodzoną skrzynkę termiczną i rolety przeciwsłoneczne na przedniej, prawej i tylnej szybie. Przednią szybę utrzymują w czystości trzy wycieraczki, szyby boczne po jednej, a szyba tylna ma jedną wycieraczce – wyposażone są one wszystkie oczywiście w spryskiwacz.

Oczywiście do każdej z wersji kabin oferowane są różne fotele, zestawy oświetlenia halogenowego lub LED zapewniającego optymalną widoczność po zmierzchu lub w nocy. Do tego wszystkiego zamówić można jeszcze światła na stopniach i przy punktach obsługi.

Kondycjoner OptiMaxx  o zwiększonej powierzchni tarcia

Doskonała pasza wymaga doskonałej jakości sieczki. Podobnie jak w największych maszynach serii Big X 680-1180 zmodyfikowane, mniejsze modele otrzymały także zgniatacz ziarna kukurydzy OptiMaxx CornConditioner z zębami ustawionymi pod kątem 5 stopni. Taka konstrukcja zapewnia efekt ścinania gwarantujący intensywne zgniatanie ziarna kukurydzy na całej szerokości i w kierunku przepływu zielonej masy.

OptiMaxx CornConditioner jest również dostępny w wersji do dużych obciążeń z powierzchniami pokrytymi innowacyjną technologią Busa CLAD dla jeszcze lepszej ochrony przed zużyciem i maksymalnej żywotności we wszystkich warunkach żniwnych.

Zastosowany kondycjoner jest również bardzo przyjazny pod względem obsługi. Osadzony jest bowiem na wytrzymałych łożyskach, które wytrzymują ogromne przepustowości i zapewniają wzorową łatwość obsługi i konserwacji dzięki łatwej wymianie łożysk oraz kół pasowych. Czyszczenie urządzenia jest równie łatwe dzięki dużym otworom dostępowym.

Ponadto zmodernizowane sieczkarnie Krone Big X 480-630 posiadają system VariQuick, który umożliwia operatorowi szybkie przestawianie maszyny pod kątem rodzaju ścinanych roślin.

Zmodernizowane silniki z normą Stage V

Wszystkie modele zmodyfikowanych kombajnów zielonkowych Krone są napędzane silnikami MTU Stage V o mocy do 653 KM. Dla modeli Big X 480 i 580 dostępna jest teraz również dodatkowa moc silnika XtraPower.

Kupuje się ją w pakietach od 10 do 250 godzin pracy bębna za pośrednictwem strony mykrone.green (zakładka e-solutions), a korzystać z niej można tylko podczas prac polowych. Dzięki tej ciekawej usłudze operator sieczkarni sam decyduje, w zależności od wymagań i lokalnych warunków zbioru, kiedy zwiększyć moc kombajnu.

Łatwe zarządzanie danymi

Kolejną przydatną funkcją opisywanych sieczkarni Big X jest łatwy w obsłudze system zarządzania, wymiany oraz obróbki danych (analiza parametrów pracy maszyn, rejestracja zleceń i fakturowanie) dzięki inteligentnej telematyce Krone. Korzysta się z niej z pomocą portalu klienta mykrone.green lub usługi agrirouter.

Kończąc napiszmy, że najnowsze kombajny zielonkowe Krone Big X 480-630 wyposażone w opony710/70 R42 w transporcie nie przekraczają szerokości 3 metrów.