Kanadyjska marka Versatile, której domeną są ciągniki dużych mocy (najmniejszy legitymuje się mocą na poziomie 265 KM) została przejęta przez rosyjski koncern Rostselmash w 2007 r. Od tego momentu rozpoczęto przygotowania do produkcji i montażu traktorów Versatile w fabryce w Rostowie nad Donem.

Grupa rosyjskich pracowników spędziła w Kanadzie ponad dwa lata aby móc dobrze zapoznać się z procesem produkcji i montażu tych dużych ciągników. Po powrocie ci ludzie mogli już szkolić pracowników na miejscu, w Rosji.

Obecnie w Rostowie nad Donem od podstaw powstaje najmniejszy z przegubowych traktorów Versatile, model 2375 o mocy 375 KM. Maszyna brandowana jest zarówno jako Versatile jak i Rostselmash i trafia w większości na rynek rosyjski oraz do krajów byłego ZSRR.

Produkcja przegubowca rozpoczyna się na wydziale obróbki blach w którym to wycinane i wyginane są wszystkie metalowe elementy potrzebne do złożenia maszyny. Następnie elementy są lakierowane i dostarczane do hali montażu finalnego. Rosjanie podkreślają, że praktycznie wszystkie elementy potrzebne do budowy tej maszyny, wyłączając m.in. silniki i elektronikę, są produkowane na terenie Rosji.

Sam montaż jest również dość ciekawy ponieważ traktory nie przesuwają się po linii montażowej na specjalnych płytach, a są ciągnięte przez poprzedzający traktor, który został już złożony do tego momentu że może się samodzielnie poruszać. W ten sposób od momentu założenia kół, maszyny poruszają się po okręgu do finalnego stanowiska montażowego. Tego typu sposób produkcji został zaczerpnięty właśnie z kanadyjskich zakładów Versatile.

Oprócz produkcji ciągnika Versatile 2375 w zakładach w Rostowie są również montowane z części przysłanych z Kanady także pozostałe modele ciągników Versatile, z których największy, poruszający się na gąsienicach model 620 DT ma 605 KM. Ponadto składane są również opryskiwacze oparte na podwoziach traktorów Versatile.