Podczas ostatnich targów Agritechnica, Valtra zaprezentowała trzecią generację ciągników z serii „N”. Wszystkie ciągniki są wyposażone w technologię redukcji zanieczyszczeń w spalinach – SCR. Znakiem rozpoznawczym nowej serii jest liczba „3” w końcówce oznaczenia modelu.

- Ze względu na konieczność spełnienia kolejnej normy emisji spalin, w ciągnikach wprowadzono układ SCR nowej generacji. SCR jest już z powodzeniem stosowany w większych seriach: S i T. Nowe „N-ki” trafią na rynek, również Polski, w drugim kwartale przyszłego roku – mówi Bogdan Rachwał, dyrektor AGCO w Polsce.

Oprócz ww. zmian, w ciągnikach kompletnie przeprojektowano przód oraz zmienił się wygląd. Przedni TUZ jest teraz integralną częścią całości ciągnika, dlatego jest montowany fabrycznie. To miało wpływ również na zmianę i wzmocnienie konstrukcji ramy, co wpłynęło również na zmniejszenie promienia skrętu ciągników.

Ciągniki mają także nową maskę zwiększającą pole widzenia operatora oraz skuteczniejsze oświetlenie.

Pojemność zbiornika paliwa zwiększyła się do 230 l, a jako opcja do prac leśnych oferowany jest zbiornik metalowy. Pięciosłupkowa kabina SVC jest obecnie, oprócz modeli HiTech, oferowana także dla modeli Versu i Direct. Ciągniki nowej serii N firmy Valtra można również wyposażać w skrętny przedni TUZ – LHLINK.

 Ciągnik N163 jest najpotężniejszym czterocylindrowym ciągnikiem na świecie, generując standardowo moc 163 KM, a maksymalnie nawet 171 KM. W skład nowej serii wchodzą ciągniki z czterema poziomamio mocy – od 124 do 163 KM.

Zobacz fotogalerię