Na stoisku marki Deutz-Fahr, nieco na uboczu natknęliśmy się na model C6025 TS, który na pierwszy rzut oka wydawał się idealnie pasować do naszych poszukiwań. Ile kosztuje ten kombajn i co oferuje?

Choć najmniejszy, to wcale niemały

Sercem kombajnu Deutz-Fahr C6025 TS jest 6-cylindrowy silnik własnej konstrukcji o pojemności 6,1 l, generujący 250 KM mocy maksymalnej.

Wnętrze kombajnu Deutz Fahr C6025 TS fot. Tomasz Kuchta
Wnętrze kombajnu Deutz Fahr C6025 TS fot. Tomasz Kuchta

Omawiana maszyna charakteryzuje się 5-klawiszową konstrukcją i dodatkowo jest wyposażona w drugi bęben młócący zwany w tym wypadku turbo-separatorem. Jak zaznacza producent, tego rodzaju system omłotu pozwala na zwiększenie wydajności pracy całego kombajnu o ok. 20 proc. Istnieje także możliwość wybrania modelu C6025, wówczas będzie on pozbawiony dodatkowego bębna.

Jeśli chodzi o hedery do zbioru zbóż, to producent oferuje 4 warianty szerokości roboczej - 4,2; 4,8; 5,4 oraz 6,3 m. Jeśli chcielibyśmy postawić na heder z wysuwanym stołem Vario, wówczas możemy wybierać między trzema wariantami: 5; 5,5 oraz 6,5 m.

Wielofunkcyjny dżojstik jest zintegrowany z fotelem operatora fot. Tomasz Kuchta
Wielofunkcyjny dżojstik jest zintegrowany z fotelem operatora fot. Tomasz Kuchta

We wnętrzu kabiny znajdziemy m.in. wielofunkcyjny dżojstik zintegrowany z siedziskiem operatora, a także wyświetlacz informujący nas o najważniejszych parametrach roboczych.

Deutz-Fahr C6025 TS – cena i dostępność

Cena opisywanego kombajnu startuje z pułapu 650 tys. zł netto. Gdybyśmy zechcieli zrezygnować z dodatkowego bębna młócącego, wówczas cena będzie niższa.

Kombajn Deutz-Fahr C6025 TS cieszy się na krajowym rynku sporym zainteresowaniem fot. Tomasz Kuchta
Kombajn Deutz-Fahr C6025 TS cieszy się na krajowym rynku sporym zainteresowaniem fot. Tomasz Kuchta

Z informacji przekazanych nam przez przedstawiciela firmy wynika, iż polski rynek zgłasza spore zainteresowanie kombajnami tej wielkości.

A jak na ten moment wygląda dostępność tych maszyn?

- W tym momencie mamy pewną pulę zamówionych maszyn, dlatego wciąż jest możliwość zakupu maszyny i otrzymania jej przed nadchodzącymi żniwami. W przypadku nowego zamówienia takiej możliwości już jednak nie będzie – wyjaśnia Rafał Jarmuł, specjalista ds. produktu w marce Deutz-Fahr.

A jak Wy oceniacie cenę w/w kombajnu? Czy jest ona Waszym zdaniem atrakcyjna? Czy można kupić kombajn tej klasy jeszcze taniej u innych producentów? Dajcie znać w komentarzach!