Opona BKT EarthMax SR468 będzie największą opona produkowaną przez firmę BKT. Jej produkcja będzie odbywała się w indyjskiej fabryce w Bhuj. Maszyny do produkcji opony dotarły do fabryki już w styczniu 2020 tuż przed lockdownem wywołanym przez koronawirusa. Z tego powodu nie zostały one od razu zainstalowane w fabryce.

Ich montaż rozpoczął się dopiero po tymczasowym zamknięciu zakładów produkcyjnych, które było niezbędne do wdrożenia rygorystycznego planu bezpieczeństwa dla wszystkich pracowników.

Obecnie powstają pierwsze egzemplarze tej gigantycznej opony.
Obecnie powstają pierwsze egzemplarze tej gigantycznej opony.

– Pomimo pandemii i ekstremalnych trudności spowodowanych sytuacją, w BKT osiągnęliśmy to, co niemożliwe. Z oponą - gigant 57", której prototyp powstał dzięki niezwykłej determinacji moich współpracowników, chcemy wysłać pozytywny sygnał do rynku, do naszych partnerów, dystrybutorów i do naszych użytkowników końcowych. W BKT badania i rozwój nad nowymi produktami, które pomagają w rozwoju firmy, ale i całego sektora nie zatrzymały się. Firma BKT zawsze znajduje nowe drogi rozwoju, nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach. Jest to szczególnie ważne, że mamy do czynienia z największym rozmiarem opon, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez BKT – mówi Rajiv Poddar, dyrektor generalny BKT.

Po wyprodukowaniu pierwszych egzemplarzy opony będzie ona intensywnie testowana do wiosny 2021 i dopiero po przejściu tych intensywnych testów zostanie oficjalnie wprowadzona do oferty. Opona EarthMax SR 468 rozszerzy ofertę terenowych opon radialnych stosowanych w pojazdach specjalnych o dużych gabarytach.

Konstruktorzy zastosowali w niej specjalną mieszankę gumy mają ca na celu ograniczenie generowania ciepła podczas pracy w trudnym terenie i pod dużym obciążeniem. Opona jest wyposażona w bieżnik typu E-4, który sprawdzi się w trudnych warunkach terenowych.

Być może w przyszłości, opona EarthMax znajdzie także zastosowanie w maszynach rolniczych.
Być może w przyszłości, opona EarthMax znajdzie także zastosowanie w maszynach rolniczych.