Jak podkreśla producent - firma Amazone, nowy model pługa jest dedykowany do współpracy z ciągnikami o mocy ok. 400 KM

W trosce o wysoką wydajność

Nowy korpus pługa SpeedBlade z opatentowaną, bardzo dużą przednią częścią odkładnicy wyróżnia się minimalnym zużyciem korpusu. Przy zwiększeniu prędkości roboczej np. z 6 km/h do 10 km/h główny punkt zużycia automatycznie przesuwa się w kierunku środka korpusu pługa.

Dzięki korpusom SpeedBlade pług Amazone Tyrok 400 osiąga maksymalną prędkość przy minimalnym zużyciu fot. mat. prasowe
Dzięki korpusom SpeedBlade pług Amazone Tyrok 400 osiąga maksymalną prędkość przy minimalnym zużyciu fot. mat. prasowe

Główny punkt zużycia korpusu SpeedBlade, nawet przy dużych prędkościach, znajduje się na powiększonej przedniej części odkładnicy, a nie w obszarze listwy czy litego korpusu. W związku z tym podczas użytkowania modelu Tyrok przy większych prędkościach, w pierwszej kolejności należy wymienić tylko przednią część odkładnicy, gdy ulegnie ona zużyciu. Pozwala to zaoszczędzić duże koszty wymiany części ścieralnych w porównaniu z innymi konstrukcjami.

Seria korpusów pługów SpeedBlade oferuje wybór kształtów listew i korpusów, które można odpowiednio dostosować do konkretnego zastosowania. Jak podkreśla producent, przemyślana konstrukcja korpusów pługów w połączeniu z zaletami procesu hartowania zapewnia niewielkie zapotrzebowanie na siłę pociągową, a tym samym mniejsze zużycie paliwa.

Do pracy w szczególnie trudnych warunkach można zamówić czubki lemieszy w wersji HD lub obrotowe wymienne czubki lemieszy, które zapewniają krótki czas przezbrojenia i mniejsze zużycie.

Bezpieczna i wygodna regulacja

Model Tyrok standardowo wyposażono w mechaniczną regulację szerokości roboczej. Opcjonalnie można hydraulicznie i bezstopniowo dopasować szerokość roboczą do warunków bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Amazone Tyrok 400 to półzawieszany pług obrotowy z 7, 8 lub 9 korpusami do wyboru dla klasy ciągników o mocy ok. 400 KM fot. mat. prasowe
Amazone Tyrok 400 to półzawieszany pług obrotowy z 7, 8 lub 9 korpusami do wyboru dla klasy ciągników o mocy ok. 400 KM fot. mat. prasowe

Największa zaleta w zakresie komfortu i precyzji to nowa automatyczna regulacja pierwszego korpusu AutoAdapt. Oznacza to, że w pługach Tyrok z płynną regulacją szerokości roboczej, przy zmianie całkowitej szerokości roboczej również przedni korpus jest automatycznie ustawiany hydraulicznie. Dzięki temu można bezpiecznie i szybko radzić sobie ze zmieniającymi się warunkami glebowymi oraz konfiguracją terenu i wykonywać perfekcyjną orkę.

Regulacja głębokości roboczej odbywa się mechanicznie lub hydraulicznie za pomocą bardzo dobrze amortyzowanego układu jezdnego, który pochłania również duże drgania. Duże koło zapewnia nie tylko precyzyjne kopiowanie głębokości, ale także optymalną ochronę gleby. Ponadto standardowe hydropneumatyczne zawieszenie koła zapewnia maksymalny komfort jazdy i bezpieczeństwo podczas transportu.