Jak powiedział Jörgen Dahl z firmy Väderstad, Tempo L 32 będzie wprowadzany w rozstawie rzędów 375 mm i będzie standardowo wyposażony w centralny zbiornik na nasiona. Aby poradzić sobie z węższymi odstępami między rzędami, przesunięto co drugą jednostkę wysiewającą. Wprowadzono również węższy kąt czyszczenia bruzdy i węższe koło kontroli głębokości.

Jak zapewnia producent, pomimo że Tempo L 32 pozwala na jeszcze wydajniejszą pracę, to nadal utrzymuje wysoki poziom precyzji. W przypadku dużego wyboru upraw można łatwo dostosować liczbę sekcji wysiewających, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości zastosowania.

- Podnosząc hydraulicznie połowę maszyny, można ją zablokować w górnym położeniu i kontynuować siew tylko z połową sekcji. Umożliwia to na przykład wysiew rzepaku lub soi w 32 rzędach przy rozstawie rzędów 375 mm, a następnie można przejść na kukurydzę do 16 rzędów z rozstawem rzędów 750 mm - wyjaśnia Jörgen Dahl.

Dodatkowo na rynku kanadyjskim istnieje możliwość zagregowania Tempo L 32 z wózkiem pneumatycznym Seed Hawk 660, który może pomieścić do 23 tys. l nawozu.

- Połączenie Tempo L 32 i Seed Hawk 660 zapewnia ogromną wydajność i precyzję na rozległych polach kanadyjskich prerii. Nawóz można aplikować na dwa różne sposoby: albo 7 cm obok bruzdy siewnej, albo razem z nasionami w bruździe siewnej - informuje Dahl.

Na wszystkich innych rynkach Tempo L 32 będzie dostępny tylko w wersji bez podsiewu nawozu