Władze Tanzanii, którą zamieszkuje ponad 50 mln ludzi, zachęcają rolników do mechanizacji swoich gospodarstw – celem zwiększenia produktywności, przekładającej się bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa żywnościowego tego państwa. Znaczące przeobrażenia tamtejszego rolnictwa mają nastąpić już w przeciągu najbliższych trzech lat.

New Holland wspiera Tanzanię w rozwoju rolnictwa

Firma New Holland wspierając tę inicjatywę, dostarczyła w pierwszych miesiącach tego roku 200 nowych ciągników do tego afrykańskiego kraju. Są to typowo mechaniczne traktory serii TD (dostępnej w przeszłości w naszym kraju) z napędem na jedną oraz dwie osie.

Inauguracyjna sesja szkoleniowa New Holland w mieście Katesh, fot. mat. prasowe
Inauguracyjna sesja szkoleniowa New Holland w mieście Katesh, fot. mat. prasowe

Na tym jednak działanie tego producenta się nie kończą. Globalny producent maszyn rolniczych zorganizował także w mieście Katesh szkolenia z obsługi swoich ciągników dla tamtejszych rolników, a także utworzył koalicję na rzecz zapewnienia dostępu do korzystnego finansowania dla tanzańskich farmerów.

W szkoleniach New Holland brali udział także przedstawiciele EFTA, fot. mat. prasowe
W szkoleniach New Holland brali udział także przedstawiciele EFTA, fot. mat. prasowe

W jej skład weszli: lokalny dystrybutor New Holland, EFTA (Equity for Tanzania –tanzańska firma zajmująca się finansowaniem leasingu, specjalizująca się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw) oraz CRDB, czyli jeden z wiodących banków w tym afrykańskim kraju.

CNH Industrial stara się udostępniać innowacje rolnikom na całym świecie

W ostatnim czasie CNH Industrial (właściciel marki New Holland) zbudowało silną pozycję w Tanzanii, a dzięki temu władze tego koncernu mają nadzieję na nawiązanie kolejnych partnerstw w celu rozpowszechniania mechanizacji rolnictwa w Afryce Wschodniej i Kenii.

Trzeba dodać także, że w trakcie wspomnianych szkoleń tanzańscy rolnicy przekazywali cenne uwagi na temat tego, jak można zmodyfikować produkty New Holland w celu dostosowania ich do tamtejszych, specyficznych warunków gospodarowania.