2012 rok jest kolejnym, w którym dominował New Holland. Tylko w grudniu sprzedało się 261 błękitnych ciągników, zaś przez cały ubiegły rok - 3831 sztuk. To oznacza, że co piąty zarejestrowany w ubiegłym roku ciągnik to New Holland - podaje agencja Martin&Jacob.

- Rok 2012 to kolejny rok, w którym dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nas nasi klienci, mogliśmy umocnić pozycję lidera na rynku ciągników w Polsce. New Holland dobrze przygotował swoją strategię na miniony rok przedstawiając klientom atrakcyjną ofertę produktową, korzystne warunki finansowania fabrycznego oraz tradycyjnie dobre wsparcie posprzedażne - komentuje Farmerowi Robert Brzozowski, dyrektor sprzedaży New Holland w Polsce.

- Na ten sukces pracowaliśmy wspólnie z naszą siecią dealerską. Z pewnością bez odpowiedniego zrozumienia naszych oczekiwań i pełnego zaangażowania ze strony naszych dealerów tak duże wzrosty sprzedaży nie byłyby możliwe. W ubiegłym roku zarejestrowanych zostało ponad 3800 ciągników New Holland, czyli niemal 40 proc. więcej niż w roku 2011 - podsumowuje Brozowski.

Drugie miejsce na podium przypadło Zetorowi, który sprzedał 2738 sztuk. Pozycja Zetora od kilku lat jest mocna w segmencie ciągników małej i średniej mocy (do 120 KM).

2674 - to liczba sprzedanych ciagników marki John Deere, z czego 161 sztuk zostało zarejestrowanych w ostatnim miesiącu 2012 r. Warto dodać, że John Deere jest liderem rynku w sprzedaży ciągników dużej mocy - powyżej 140 KM.

W zakupach ciągników przoduje województwo mazowieckie - przez cały rok sprzedano tam 4081 sztuk. Na ostatniej pozycji znajduje się zaś województwo lubuskie ze sprzedażą na poziomie 221 sztuk.