Od początku roku do końca października zarejestrowano w Polsce 12,2 tys. nowych ciągników rolniczych. Październik nie był pomyślnym miesiącem dla producentów ciągników rolniczych. Zdominował go bowiem trwający nieprzerwanie od lipca 2014 r. spadek sprzedaży (zarejestrowanych 914 sztuk, tj. o 12 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego).

Liderem sprzedaży rocznej pozostaje ciągle New Holland, który w okresie od stycznia do października 2014 r. odnotował 2227 rejestracji swoich maszyn. 

Największą  popularnością nieustannie cieszą się ciągniki serii TD5 z silnikami o mocy 70-110 KM. Podstawowy model ciągnika New Holland TD5.85 dostępny jest w kwocie już od 105 tys. zł netto.

- New Holland na bieżąco śledzi potencjał rynku i dokłada wszelkich starań, by sprostać wymaganiom klientów. Największym zainteresowaniem, ze względu na parametry techniczne, które najlepiej wpisują się w realia polskich rolników, tj. mocny i oszczędny silnik, wydajna hydraulika, duży udźwig tylnego podnośnika, obszerna i komfortowa kabina cieszy się seria ciągników TD5 - mówi Tomasz Wieja, szef marketingu New Holland.