Przyrządy żniwne SuperFlex wyróżniają się elastyczną częścią przednią kadłuba, która zwiększa skuteczność kopiowania terenu. We wspomnianym rozwiązaniu konstrukcja kosy zainstalowana jest na specjalnym przegubie, który umożliwia jej wychylenie względem całego przyrządu żniwnego nawet o 110 mm. Pozwala to na niskie i równe koszenie, które jest ważne zwłaszcza w przypadku zbioru soi, grochu czy koniczyny. Za kopiowanie terenu przez wahliwie zamocowaną kosę odpowiada układ płóz umieszczony na całej szerokości roboczej hedera. 

W przyrządach żniwnych SuperFlex zastosowano specjalny garb tuż za kosą, który zapobiega wysypywaniu ziaren z hedera. Dodatkową funkcją garbu jest ochrona przenośnika ślimakowo-palcowego przed kamieniami, które w przypadku niskiej pracy kosy (przy zbiorze soi czy koniczyny bardzo często kosa pracuje mając bezpośredni kontakt z ziemią) mogą przedostawać się w jego stronę.

Hedery są wyposażone w przenośnik ślimakowo-palcowy o średnicy 66 cm ze zwojami o wysokości 12,7 cm. Według producenta, taka konstrukcja pozwala na skuteczne zasilanie materiałem młocarni kombajnu niezależnie od panujących warunków. Podłoga hedera pod przenośnikiem ślimakowym została spłaszczona o 5 stopni, aby dodatkowo usprawnić przepływ materiału.

Jak przekonują przedstawiciele firmy New Holland hedery są wyposażone w układ napędowy o niskim poziomie wibracji. Wpływa na to m.in. układ podwójnego napędu kosy, który jest wyposażeniem opcjonalnym przyrządów o szerokości 9,15 i 10, 67 m i zapewnia dobre wyważenie hedera.

Napęd na podajnik ślimakowo-palcowy jest przenoszony przekładnią łańcuchową z wykorzystaniem sprzęgła ciernego. Nagarniacz jest z kolei wyposażony w układ napędu hydraulicznego.

W hederach Superflex można skorzystać z wielu elementów wyposażenia dodatkowego, takich jak: stalowych palców nagarniacza, długich rozdzielaczy łanu czy zapasowej kosy, która jest przechowywana wewnątrz profilu dolnej belki.