Przekazanie maszyny odbyło się 16 lutego 2015 r. w gospodarstwie pana Radosława, we wsi Kulany koło Mławy. Producent niebieskich ciągników bezpłatnie użyczył rolnikowi jeden z nich.

-Historia Pana Zaremby była dla nas przykrym zaskoczeniem. Nie sądziliśmy, że można w taki sposób potraktować człowieka i w dodatku zostawić go bez jakiejkolwiek pomocy. Zadecydowaliśmy wówczas, że wyciągniemy do niego pomocną dłoń. New Holland to nie tylko producent maszyn rolniczych - wiemy, jak bardzo ciężka jest praca w gospodarstwie rolnym, dlatego staramy się te zadania jak najbardziej usprawnić. Naszym priorytetem są rolnicy. To oni są dla nas najważniejsi, więc staramy się ich wspierać na rozmaitych płaszczyznach. Tak było także w przypadku Pana Zaremby, który może już spokojnie rozpocząć prace w gospodarstwie z nowym ciągnikiem New Holland TD5 - komentuje Tomasz Wieja, szef marketingu New Holland.

Ciągniki New Holland TD5 to najnowsze modele z najbardziej popularnej serii włoskiego koncernu. Znane są przede wszystkim z wszechstronności: pracy w obejściu, z ładowaczem czołowym, z napędem na cztery koła, przy transporcie.

- To naprawdę wspaniała wiadomość! New Holland to pierwsza firma, która w ten sposób zareagowała na moje kłopoty. Z radością skorzystałem z jej propozycji, bo drogi prawne do odzyskania mojej własności, oznaczają miesiące lub nawet lata starań. Już niedługo rozpoczną się prace w gospodarstwie, więc użyczenie ciągnika spada mi z nieba. Jestem bardzo wdzięczny, że ktoś w ten sposób chciał mi pomóc, że są jeszcze osoby wrażliwe na cudze nieszczęście i firmy, które kierują się nie tylko zyskami, ale i troską o ludzi - mówi wzruszony Radosław Zaremba.