Zakłady New Holland w Płocku i Kutnie z sukcesem wznowiły produkcję po czasowym zamknięciu, podczas którego wprowadziły szereg procedur i rozwiązań, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników w czasie epidemii COVID-19.

Jak zapewniają przedstawiciele marki New Holland, większość zakładów produkcyjnych i węzłów logistycznych marki New Holland wznowiła działalność, a zdecydowana większość z nich pracuje na pełnych obrotach.

„Rolnictwo jest jednym z głównych filarów polskiej gospodarki, a zakłady w Płocku i Kutnie, które produkują maszyny rolnicze New Holland, odgrywają kluczową rolę w tym sektorze. Rolnicy pełnią niezwykle istotną rolę producentów żywności, a praca wykonywana przez nich jest niezbędna z punktu widzenia całego społeczeństwa. Praca naszych Klientów określona jest ścisłymi terminami i nie może zostać przełożona na późniejszy czas. Kluczowe jest również, aby prace polowe, które wykonują rolnicy, przebiegały bez zakłóceń. Marka New Holland służyła nieprzerwanym wsparciem dla rolników przez cały okres tymczasowego zamknięcia, a teraz wznawia produkcję, aby zapewnić im potrzebny sprzęt” – czytamy w komunikacie firmy.

Fabryki w Płocku oraz w Kutnie zajmują łącznie 56,5 ha powierzchni produkcyjnej, w tym 15,5 ha stanowią budynki oraz zadaszone hale, a pracuje w nich blisko 1 900 osób. Obydwa ośrodki mają do dyspozycji nowoczesne biura konstrukcyjne, centra badawczo-rozwojowe i najnowocześniejsze maszyny pozwalające zachować doskonałą powtarzalność podczas produkcji maszyn rolniczych oraz podzespołów.

W płockim zakładzie produkowanych jest 11 modeli pras rolujących,
11 modeli kombajnów i 34 modele zespołów żniwnych – wszystkie z logo New Holland. W 2019 roku obie polskie fabryki współpracowały z ponad 460 dostawcami z Polski.

Warto przypomnieć, że w 2019 r. uruchomiona została zupełnie nowa linia produkcyjna, wyposażona w najnowsze maszyny i urządzenia wspierając produkcję. Z linii tej zjeżdżają kombajny CX.

Płocka fabryka aktualnie zatrudnia 1 267 osób i jest jednym z największych pracodawców w mieście.