New Holland Agriculture rozszerza ofertę zmiennokomorowych pras rolujących o nową serię pras premium Pro-Belt. Ta prasa rolująca jest zdaniem producenta wszechstronną, wysokowydajną i wytrzymałą prasą, która pozwala formować bele o odpowiednim kształcie przy zbiorze każdej uprawy roślinnej.

Rozwiń swoje gospodarstwo dzięki kredytowi dla rolników!

New Holland Pro-Belt

Seria Pro-Belt została zaprojektowana w oparciu o informacje zwrotne zebrane przez New Holland podczas licznych, prowadzonych na całym świecie testów polowych u klientów – od Ameryki po Australię, Nową Zelandię i Europę, podczas których wyprodukowano łącznie 150000 bel.

Uczestnicy w jasny sposób sformułowali charakterystykę parametrów, które uważali za fundamentalne: wszechstronność w zakresie rodzaju plonu, pojemność oraz stopień zgniotu beli i wygląd. Jak zapewnia producent, bele uformowane prasą zapewniają wysoką wydajność pod każdym względem.

Nowa prasa przykuwa oko ciekawym wzornictwem fot. mat. prasowe
Nowa prasa przykuwa oko ciekawym wzornictwem fot. mat. prasowe

- Opracowaliśmy serię Pro-Belt, aby odpowiedzieć na szczególne potrzeby usługodawców i rolników, którzy odnotowują duże roczne zużycie swoich pras. Jej niezawodność to kluczowy składnik ich sukcesu, ponieważ radzi sobie ona równie dobrze wtedy, gdy okno zbiorów ulega przyśpieszeniu bądź opóźnieniu. Wyróżnia się wyjątkową wydajnością produkcyjną we wszystkich warunkach zbiorów plonów, zapewniając stopnień zgniotu umożliwiający zachowanie właściwości odżywczych świeżo zebranych upraw – wyjaśnia Simon Nichol, reprezentujący markę New Holland.

Szeroki wybór maszyn rolniczych znajdziecie na Giełdzie Rolnej.

Nowa prasa - czym się wyróżnia?

Z zapewnień producenta wynika, że nowa prasa została opracowana z myślą o niezawodności i trwałości, z dzieloną przekładnią zapewniającą wysoką sprawność mechaniczną i z mniejszą liczbą mocniejszych komponentów i części ruchomych.

Masywny rotor o średnicy 520 mm wraz z aktywną opuszczaną płytą podłogową zapewniają operatorowi wgląd w przepływ plonu i pozwalają mu osiągnąć maksymalną wydajność, wysoką przepustowość i ciągłe podawanie materiału roślinnego.

Oficjalne wprowadzenie nowej serii pras Pro-Belt planowane jest w listopadzie br. fot. mat. prasowe
Oficjalne wprowadzenie nowej serii pras Pro-Belt planowane jest w listopadzie br. fot. mat. prasowe

Prasa jest uniwersalna i sprawdza się bardzo dobrze przy zbiorze kiszonki, jak i suchej słomy, produkując w sposób ciągły idealnie uformowane, sztywne bele o wysokim stopniu zgniotu, co ułatwia ich składowanie i przeładunek.

Dzięki wydajności pracy sięgającej 30 ton na godzinę oraz zagęszczeniu na poziomie 140 kg/m3 w przypadku słomy, seria Pro-Belt umożliwi klientom szybsze formowanie bel, a co za tym idzie sprzątnięcie pola w krótszym czasie i większą liczbę uformowanie bel.

New Holland zaprezentuje wstępnie swoją nową serię Pro-Belt podczas pokazów na lokalnych wydarzeniach we Francji, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii w pierwszej połowie 2022 r., przygotowując się na oficjalne wprowadzenie na rynek w listopadzie, podczas targów SIMA w Paryżu we Francji oraz podczas wystawy Eima w Bolonii we Włoszech.