Przedsiębiorstwo Agrarada założone w 1999 roku przez Johana Kruijthoffa od początku swojej działalności specjalizowało się w handlu maszynami do ziemniaków, warzyw i buraków. Firma Grimme była pierwszym dostawcą Agrarady i spogląda wstecz na ponad 20 lat udanej współpracy z tym przedsiębiorstwem. Sieć sprzedaży i serwisu Agrarady obejmuje całą Polskę i zachodnią Ukrainę.

− Polska jest jednym z najważniejszych obszarów upraw w Europie. Ten krok pozwala nam wzmocnić naszą pozycję na rynku“, mówi Sebastian Talg, dyrektor naczelny Fabryki Maszyn Rolniczych Grimme.

Dr. Michael Tönnies, dyrektor naczelny Grupy Grimme, dodaje:

− Klienci z Polski i z Ukrainy mogą nadal liczyć na kompetentną sprzedaż, niezawodny serwis i szybkie zaopatrzenie w części zamienne. Wszystkim 20 pracownikom przedstawimy ofertę przejęcia.

Maszyny Grimme są w Polsce od 40 lat

Grimme działa w Polsce już od ponad 40 lat. W 2010 r. w Środzie Wielkopolskiej, 30 km od Poznania, powstała własna spółka handlowo-serwisowa. Ośmiu pracowników Grimme Polska wspiera partnerów handlowych i serwisowych na miejscu i pełni funkcję łącznika między zakładem w Damme i Premium Partnerami.

Po wieloletniej współpracy Grupa Grimme przejmuje Agraradę - firmę z siedzibą w Brzezimierzu oddalonym o ok. 35 km od Wrocławia, specjalizującą się w maszynach do do produkcji ziemniaków, warzyw i buraków. fot. mat. prasowe
Po wieloletniej współpracy Grupa Grimme przejmuje Agraradę - firmę z siedzibą w Brzezimierzu oddalonym o ok. 35 km od Wrocławia, specjalizującą się w maszynach do do produkcji ziemniaków, warzyw i buraków. fot. mat. prasowe

− Włożyliśmy sporo energii i serca w to przedsiębiorstwo i cieszy nas, że Grimme zamierza to kontynuować i dalej rozwijać. Nasi pracownicy znają firmę Grimme i wiedzą, że mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość - podkreślają założyciel Agrarady, Johan Kruijthoff i wspólnik Arek Brzyski.

Rolnicza sieć Agrarada 

Agrarada została założona w 1999 r. przez Holendra Johana Kruijthoffa, który już wcześniej był zaangażowany w uprawę ziemniaków w swoim kraju. Jeden z pierwszych pracowników, Arek Brzyski, został w 2004 r. wspólnikiem w firmie.

Dzisiaj Agrarada zatrudnia 20 pracowników, a od 2017 r. firma oferuje również sprzedaż online części zamiennych. Od roku 2000 Agrarada sprzedaje maszyny rolnicze na Ukrainę i utrzymuje tam od 2019 r. oddział w Korczowie (obwód lwowski).