Od ponad 20 lat Valtra zajmuje się produkcją ciągników na podstawie indywidualnych zamówień klientów już od ponad 20 lat. Indywidualne dostosowanie maszyny umożliwiają setki różnorodnych akcesoriów i opcji. Dzięki nim można stworzyć ponad pół miliona niepowtarzalnych kombinacji.

Na targach Agritechnica każdy miał możliwość podpisania i oznaczenia ciągników własnymi odciskami palców tworząc w ten sposób unikalny ciągnik, ale również przyczyniając się do rozwoju rolnictwa w Afryce.

- Jest to prezent dla jednej ze szkół afrykańskich, który ma wesprzeć tamtejszy system szkolnictwa. Każdy odwiedzający nasze stosiko może mieć w tym swój udział – mówi Bogdan Rachwał, dyrektor AGCO na Polskę

Po targach Agritechnica ciągnik ma zostać sprzedany na aukcji, a zyski zostaną przekazane na szkołę rolniczą Weiveld Agriculture School w RPA, która oferuje studia m.in. w zakresie rolnictwa. Ponadto Valtra przeznaczy na użytek szkoły ciągnik A93 HiTech wraz z narzędziami i materiałami wymaganymi do przeprowadzenia technicznego szkolenia. W ten sposób firma chce wesprzeć rozwój profesjonalnej wiedzy o maszynach rolniczych i przyczynić się do rozwoju szkoleń na ich temat.

We współpracy z lokalnym importerem, Valtra zobowiązała się również zatrudnić i wspierać mechaników pracujących na miejscowych farmach i w placówkach dealerskich oraz zapewnić ciągłość edukacji rolniczej dla lokalnej społeczności.