Dopiero co wystartowała kolejna edycja wyścigu kolarskiego Tour de France, a entuzjaści rolnictwa już w jego trakcie mogli podziwiać efekty pomysłowej reklamy, jaką z tej okazji przygotował Massey Ferguson.

Massey Ferguson na Tour de France

Choć sam wyścig, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się we Francji, to jego poszczególne etapy nierzadko wykraczają poza granice tego kraju. Nie inaczej było w tym przypadku, gdzie rywalizacja najlepszych na świecie kolarzy rozpoczęła się w Danii.

To właśnie w Danii producent maszyn i ciągników rolniczych – Massey Ferguson, postanowił przygotować nie lada atrakcję. Na polu sąsiadującym z trasą przejazdu wyścigu przygotowana została instalacja artystyczna, która przedstawiała rower szosowy.

Do jej stworzenia wykorzystano łącznie kilkadziesiąt bel siana o różnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach. Dla przykładu rama roweru została wykonana z dużej kostki, łańcuch oraz pedały z małej kostki, a kierownica oraz siodełko z okrągłych balotów owiniętych czarną folią.

Aby całość prezentowała się jeszcze bardziej widowiskowo, koła roweru postanowiono przedstawić za pomocą ciągników rolniczych, które poruszając się po okręgu sprawiały wrażenie toczących się kół.

Jak dowiadujemy się z opisu pod oficjalnym wpisem marki Massey Ferguson na Twitterze, twórcą instalacji artystycznej był lokalny duński dealer z Jelling.

Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy sposób na promocję swojego sprzętu, jednak warto nadmienić, iż bliźniaczo podobne akcje odbywały się w czasie wyścigu również w latach ubiegłych.