Dzięki przestronnej kabinie, podwoziu z dużymi możliwościami regulacji oraz nowemu automatycznemu sterowaniu belką, ten opryskiwacz samojezdny o pojemności zbiornika 4,8 tys. lub 7,2 tys. litrów i szerokościach roboczych od 24 do 39 metrów spełniać ma najwyższe oczekiwania w zakresie komfortu i wydajności.

Szczególną uwagę zwrócono na wygodną kabinę, która jest niezbędna podczas długich godzin pracy. Izolacja akustyczna zmniejsza hałas i stres, dzięki czemu operatorzy mogą w pełni skoncentrować się na jeździe. Nova jest również dostępna z opcjonalnym trzystopniowym systemem filtrów powietrza kategorii 4, który wytwarza stałe nadciśnienie w kabinie, aby zapobiec przedostawaniu się oparów.

Sam oprysk jest kontrolowany przez system Lemken MegaSpray na terminalu CCI 800 lub CCI 1200. Funkcje obejmują kontrolę sekcji i dawki oprysku, prowadzenie po śladzie GPS czy też zarządzanie belką na uwrociach. Z kolei Agrirouter, nowa platforma wymiany danych między dostawcami, obsługuje komunikację z systemem zarządzania gospodarstwem w biurze.

Podwozie opryskiwacza samojezdnego Nova jest wyposażone w osie teleskopowe i pozwala na uzyskanie rozstawu kół od 1,8 do 2,3 m. W opcji znalazła się natomiast hydrauliczna regulacja rozstawu kół.

Ponadto dzięki napędowi na wszystkie koła tylna oś zawsze dokładnie podąża za przednią osią. To i duży prześwit wynoszący 1,2 m zapewniać ma doskonałą ochronę upraw. Dla wyższych upraw dostępny jest natomiast hydrauliczny system podnoszenia, dzięki któremu można zwiększyć prześwit do maksymalnie 1,6 m.

Sama belka opryskowa wykonana jest natomiast z aluminium a dzięki zawieszeniu, które firma Lemken nazwała Adaptive Balancing Control (ABC) z automatycznym, proaktywnym prowadzeniem utrzymywana jest ona w optymalnej pozycji i odległości od opryskiwanej powierzchni.

Nowe opryskiwacze pojawią się w sprzedaży w połowie 2020 roku.