Centralnym elementem zawieszanych z tyłu kosiarek jest hydraulicznie ramię, które umożliwia łatwe zaczepianie narzędzia do ciągnika, także nie ma potrzeby dokładnego podjazdu i dopasowywania zaczepu ciągnika do ramy kosiarki. Ponadto system optymalizuje rozłożenie masy urządzenia i umożliwia zachowanie odpowiednio dużego prześwitu (50 cm w części środkowej) podczas nawrotów i transportu.

Podczas transportu kosiarka jest obracana do tyłu o 90 stopnie. Siłownik podwójnego działania służący do obrotu stanowi równocześnie zabezpieczenie przed uderzeniem. Jeżeli kosiarka napotka na przeszkodę – składa się, a następnie powraca do ustalonej pozycji.
Duży i czytelny manometr został zamontowany do ramy kosiarki. Jego wskazanie pokazuje siłę nacisku na podłoże, która może być dostosowana w razie potrzeby za pomocą zdalnego zaworu o podwójnego działania.

W celu zagwarantowania optymalnego wykorzystania efektywnej szerokości roboczej, zarówno Novacat 402, jak i 442 można montować na dwóch różnych pozycjach na wysięgniku. Ważna jest również prostota obsługi kosiarki – łatwy dostęp do belki tnącej oraz szybka i łatwa wymiana noży.

Źródło: farmer.pl