W listopadzie ubiegłego roku w ofercie Krone pojawiła się prasa Big Pack HDP II. Od tego czasu, to właśnie niemiecki producent uważany jest za lidera w zakresie zbioru słomy w baloty. Tegoroczny okres żniwny był zatem doskonałą okazją do zaprezentowania maszyny w całej Europie, ostatnio także w Polsce. 

Cykl prezentacji polowych Krone ma już swoją historię. Jedną z pierwszych imprez tego typu była prezentacja prasy Krone Big Pack HDP (prekurs obecnie prezentowanej maszyny), która odbyła się w USA w 2010 roku. Obecnie cykl pokazów pod nazwą „Krone Big Pack Road Show, goes Europe" prowadzony jest na naszym kontynencie.

W tegorocznym pokazie została zaprezentowana prasa BiG Pack 1290 HDP II XC wyprodukowana w 2014 roku. Maszyna jest skonfigurowana w oparciu o niemal całą listę bogatego wyposażenia opcjonalnego. Do współpracy z nią wybrano ciągnik Case IH Magnum 370 CVX o mocy maksymalnej blisko 420 KM.

Pierwsze pokazy odbyły się w pierwszej połowie czerwca w Hiszpanii, gdzie prasowano słomę oraz lucernę. Kolejno ogromna wydajność zbioru słomy była prezentowana na terenie: Francji, Włoch, Węgier, Czech oraz Polski. Cykl dalszych pokazów prowadzonych do końca września obejmował będzie także Niemcy oraz Danię. Zwieńczeniem trasy przejazdu ekipy Demo Tour o łącznej długości ponad 7 tys. km. będzie pokaz maszyny w Wielkiej Brytanii.

W Polsce pokazy odbywały się w dniach 28-29 lipca br. Pierwszy z nich, w którym udział wzięli przedstawiciele największych gospodarstw rolnych oraz firm usługowych odbył się w okolicy miejscowości Kietrz na południu Polski. Drugi pokaz, na którym zgromadzili się dziennikarze branżowi oraz przedstawiciele lokalnych mediów przeprowadzony został na polach w okolicy Rojęczyna, gdzie znajduje się siedziba polskiego, wyłącznego importera maszyn Krone - firmy AGROMIX.

Zobacz pełny opis rozwiązań technicznych prasy Krone Big Pack HDP II