Wiosną, siewnik Kverneland f-drill może być używany jako zbiornik nawozu z siewnikiem Optima F lub na przykład w połączeniu z agregatem Kultistrip do uprawy pasowej. W połączeniu z agregatem uprawowo-siewnym, takim jak Kverneland e-drill, siewnik f-drill może być używany jako dodatkowy zbiornik na nasiona do siewu poplonów lub zbóż jarych. Latem i jesienią zbiornik można łączyć z serią bron wirnikowych Kverneland i dobrze znanymi redlicami, uzyskując kompaktową kombinację w szerokości roboczej od 3,0 do 6,0 m.

- Nowy przedni zbiornik jest gotowy do współpracy z różnymi narzędziami i do pracy w różnych szerokościach roboczych. Można stosować szeroką gamę drobnych i większych nasion oraz nawozów. Możliwy jest siew i nawożenie w jednym przejeździe, a także łączne stosowanie nasion i roślin towarzyszących - podkreśla Sebastian Koers, menedżer produktu w niemieckim oddziale Kverneland Group Soest GmbH, producenta urządzenia.

Kverneland stawia na bezpieczeństwo i łatwość obsługi

Ładny kształt urządzenia to jedno, ale ma on także swój sens praktyczny. Dzięki opływowej linii operator ma dobrą widoczność w transporcie i podczas pracy w polu,.

Modułowa konstrukcja siewnika Kverneland f-drill zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru, dzięki czemu ciągnik jest lepiej wyważony pod względem maksymalnej ładowności. Poprawia to bezpieczeństwo i zwrotność, a jednocześnie zapewnia kierowcy nieograniczony widok na całą maszynę.

Wał ugniatający z funkcją podnoszenia odciąża przednią oś, zachowując przy tym dobrą sterowność. Ponad to jest on samosterowny i mocowany za pomocą cięgieł, co zmniejsza zapotrzebowanie na moc i zużycie paliwa.

Zbiorniki są dostępne w wersji podstawowej oraz komfortowej ze sterowaniem ISOBUS. Dodatkowo występuje możliwość dokupienia zestawu dociążającego.

Dwie wersje: standard i duo

Przednie zbiorniki są dostępne w dwóch rozmiarach i dwóch wersjach. Model f-drill compact ma pojemność 1600 litrów, a f-drill maxi - do 2200 litrów. Wersja standardowa jest wyposażona w jeden aparat wysiewający Eldos. Do zbiornika można wsypywać zarówno nasiona, jak i nawóz.

Kverneland f-drill występuje w dwóch pojemnościach: compact o pojemności 1600 litrów oraz maxi do 2200 litrów (na zdjęciu), fot. K.Pawłowski
Kverneland f-drill występuje w dwóch pojemnościach: compact o pojemności 1600 litrów oraz maxi do 2200 litrów (na zdjęciu), fot. K.Pawłowski

W wersji duo można uzyskać wyższe dawki wysiewu, ponieważ dwa aparaty Eldos rozdzielają dwukrotnie do 400 kg/ha jednego rodzaju nawozu lub nasion. Wysokie dawki wysiewu są łatwe i niezawodne dzięki systemowi Venturiego, bez konieczności stosowania systemu ciśnieniowego.

Łatwe połączenie z elektroniką

Oprogramowanie Isobus e-com typu "plug & play" umożliwia podłączenie siewnika do dowolnego ciągnika kompatybilnego z Isobus, co pozwala na w pełni funkcjonalną pracę z terminalem ciągnika.

Alternatywnie można użyć komputerów IsoMatch Tellus PRO lub IsoMatch Tellus GO+ firmy Kverneland. Oba są w pełni kompatybilne z systemem Isobus.

Kverneland na Agro Show 2022

Zbiorniki f-drill zostaną zaprezentowane na stoisku Kvernelanda podczas wrześniowego Agro Show Bednary. Oprócz omawianych powyżej zbiorników f-drill na stanowisku norweskiej firmy pojawią się także prezentowane wcześniej na naszym portalu siewniki Optima TFprofi SX Pudama, rozsiewacze Geospread, opryskiwacze iXtrack T4 i zgrabiarki taśmowe ROC.

To jeszcze nie koniec nowości zaprezentowanych przez norweski koncern we Włoszech. Wkrótce zaprezentujemy kolejne maszyny. Wszystkie będzie można można zobaczyć na wrześniowych targach w Bednarach.