Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł i obejmowała nie tylko budowę nowej hali, ale również jej wyposażenie, oraz zakup nowych maszyn do istniejącej hali produkcyjnej. Część środków pochodziła z funduszy unijnych. W nowej hali znajdzie w miejsce sekcja montażowa, magazyn części zamiennych oraz stanowisko do końcowej kontroli opryskiwaczy rolniczych i sadowniczych.

Jak mówi właściciel firmy, Wojciech Bury, dzięki nowej powierzchni skróci się czas na realizację zamówień klientów – tak budowę nowych opryskiwaczy i sprzętu uprawowego, jak i dostawę części zamiennych, czy usługi serwisowe. Przez przeniesienie montażu będzie można powiększyć sekcję spawalniczą, produkcję usprawnią nowe obrabiarki i inne nowoczesne maszyny. Wyposażeniem imponuje nowy magazyn, w którym stanęły olbrzymie automatyczne, w pełni skomputeryzowane regały. Teraz wyszukanie potrzebnych części czy akcesoriów zajmuje sekundy – wystarczy, że pracownik na elektronicznym panelu określi zapotrzebowanie, a z regału wysuwa się półka z poszukiwanymi częściami.

Na osobną wzmiankę zasługuje też wspomniane stanowisko kontroli opryskiwaczy, które wyposażone zostało w superprecyzyjny sprzęt pomiarowy renomowanych producentów. Jak przyznaje Wojciech Bury, dotąd testowanie produktów było „piętą achillesową” zakładu, szczególnie w okresie zimowym. Teraz firma dysponuje najlepszym w kraju sprzętem pomiarowym do kontroli opryskiwaczy, którym zamierza też świadczyć usługi dla rolników, którzy zechcą sprawdzić swoje maszyny przed sezonem.

Inwestycje będą miały znaczący wpływ na jakość i precyzję produktów z logo „Bury”. Właściciel firmy nie ukrywa, że ma nadzieję na zdobycie dla swoich produktów nowych rynków i powiększanie grona zadowolonych klientów. W piątkowej uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, władz samorządowych województwa łódzkiego, gminy i powiatu kutnowskiego, izb rolniczych, krajowi i zagraniczni kontrahenci firmy. Jak z dumą zaznaczył założyciel - spółka Bury to dziś już trzypokoleniowa firma rodzinna, więc wstęgę do nowej hali przecięła wraz nim wnuczka Anastazja.