Do tej pory rozrzutniki Joskin Ferti-Space były oferowane wyłącznie z adapterem pionowym. Pokazane podczas targów Agritechnica w Hanowerze nowe modele, mogą być wyposażone w adaptery poziome. Tego typu zespół cechuje przede wszystkim zdolność bardzo dobrego rozdrabniania materiału.

Ponadto nowe adaptery Joskin są wyposażone w zabezpieczenia krzywkowe Walterscheid oraz w stół, co chroni je przed ewentualnym przeciążeniem.

Nowa koncepcja adaptera Joskin ma umożliwić dokładne rozrzucanie nawet niewielkich ilości nawozu na hektar. Maszyna powinna znakomicie sprawdzić się przede wszystkim w nawożeniu suchym pomiotem kurzym, kompostem oraz przy wapnowaniu.

W ten sposób ten model jest wyposażony w urządzenie do szerokiego i dokładnego rozrzucania, nawet przy niewielkiej ilości na hektar. Ma on zastosowanie szczególnie do rozprowadzania suchego pomiotu kurzego, kompostu i wapna.

Seria rozrzutników Ferti-Space z poziomym adapterem będzie obejmowała konstrukcje ze skrzyniami o długościach:6 m, 6,5 m i 7 m, odpowiadającym ładownościom 16, 18 i 20 ton. Pojemność skrzyni może być zwiększona dzięki opcjonalnym, wyższym burtom i nadstawkom. Minimalne zapotrzebowanie mocy do najmniejszego z rozrzutników to 120 KM.