Przez 10-lat działalności w Polsce zakład produkcyjny, znajdujący się w Trzciance (woj. wielkopolskie) z 6 ha terenu i 5.700 m2 budynków w 1999 r. rozrósł się do wielkości około 47.000 m2 w 2010 r. i nadal się rozwija. JOSKIN Polska nie zatrzymuje się w połowie drogi: …, obecnie rozbudowywane są główne biura, które zostaną oddane do użytku pod koniec roku. Równocześnie, przy wjeździe do zakładu, zostanie ukończona budowa hali wystawowej o powierzchni 2.400 m2 - powiedział René-Xavier GÉRARD – Dyrektor JOSKIN Polska Sp. z o.o.

W Jubileusz 10-lecia odbyło się oficjalne otwarcie „własnej” linii do cynkowania, która umożliwi obróbkę stali bez jej transportowania, co pozwoli zaoszczędzić ponad 1.100 przejazdów w obie strony, czyli ponad 600.000 km mniej w ciągu roku oraz zoptymalizować jakość cynkowania (możliwość składowania przez 4 dni po obróbce bez dostępu wilgoci, pozwoli uniknąć zabrudzeń powstających podczas transportu po cynkowaniu, jak i zapewni trwalszą ochronę wszystkich wyrobów).

Wraz z inauguracją ocynkowni (jednej z najnowocześniejszych w Europie), zakład JOSKIN Polska stał się dzisiaj największą jednostką produkcyjną Grupy JOSKIN – powiedział podczas uroczystości Victor JOSKIN – Członek Zarządu Grupy JOSKIN. Budowa ocynkowni pozwoli na zwiększenie stanu zatrudnienia w polskiej jednostce firmy JOSKIN do imponującej liczby 300 osób.

Ponadto zakład w Trzciance produkuje nie tylko komponenty dla jednostek Grupy, ale również ciągle rosnącą liczbę wyrobów gotowych – już dzisiaj połowa wozów asenizacyjnych JOSKIN jest montowana właśnie w Trzciance. Przy liczbie 2.300 wozów asenizacyjnych wyprodukowanych w 2009 r. – 48,5% w zakładzie JOSKIN Polska.

Atutem wozów asenizacyjnych JOSKIN jest możliwość wyboru przez klienta wyposażenia: układ jezdny, rama, sprzęg, oświetlenia, pompa, zbiornik, zawory zasysania, osprzęt do pompowania, węże, urządzenia sterujące itd. Wszystkie te elementy mogą być dostosowane do indywidualnej koncepcji i do danego gospodarstwa bez ryzyka ręcznego dorabiania części.
Grupa JOSKIN poza wozami asenizacyjnymi posiada szeroka gamę maszyn do rozprowadzania ścieków hodowlanych, transportu, czy uprawy pastwisk.

Źródło: farmer.pl