Nowością w ofercie firmy Kuhn jestprasa stałokomorowa FB 2130 zastąpi modele FB 2121 i FB 2125. Maszyna formuje bele w rozmiarze 122x125 cm (szer.x średn.). Może być wyposażona w nowy podajnik Optifeed lub podajnik z zespołem tnącym Opticut 14.


Zbiór ułatwi podbieracz z poprzecznym kopiowaniem Pendelum o szerokości 230 cm, wyposażony w boczne ślimaki zgarniające oraz seryjną rolkę o dużej średnicy, która pomaga przytrzymać krótki pokos.

Zespół Opticut składa się z 14 noży umożliwiających cięcie materiału na odcinki o długości 7 cm. Każdy nóż jest zabezpieczony mechanizmem sprężynowym. Dodatkowym atutem jest opuszczana podłoga podajnika Drop-Floor.

Prasa może być wyposażona w ulepszony, niezawodny układ napędowy podbieracza i rotora z automatycznym systemem smarowania łańcucha (opcja). Manualnie obsługiwane sprzęgło rotora (sterowane hydraulicznie jako opcja) gwarantuje bezproblemową pracę i w sytuacji awaryjnej, umożliwia dokończenie procesu wiązania beli oraz jej wyładunek.

Nowy sterownik Autoplus zyskał nowe oprogramowanie, jest większy, ma bardziej czytelny wyświetlacz i dodatkowe przyciski, upodabniając się do sterowników w bardziej rozbudowanych modelach pras.

Maszyna może być wyposażona w system wiązania sznurkiem, system wiązania siatką lub kombinację obu systemów. Funkcja wiązania beli jest w pełni sterowana za pomocą sterownika Autoplus z kabiny ciągnika.

Pozostałe przydane opcje, to m.in. wyrzutnik bel, automatyczny system smarowania łańcuchów, hydrauliczny system rozłączania rotora, skrętne koła podbieracza oraz szeroki wybór opon.