Prasa ta przeznaczona jest dla dużych gospodarstw rolnych, a także dla profesjonalnych firm usługowych.

Nowa prasa została wyposażona w 18-walcową komorę – jest to zatem jeden walec więcej niż w poprzednim modelu. Zaprojektowano również nowy układ hydrauliczny, poprzez który zadawana jest gęstość beli. Dzięki tym zmianom, producent zapewnia iż maszyna poradzi sobie nawet w warunkach ciężkiej i mokrej kiszonki. 

Prasa posiada większy podbieracz o szerokości 2,3 m i oznaczeniu „XL +”. W stosunku do poprzednika szerokość robocza zwiększyła się o 10 cm.

Maszyna charakteryzuje się również lepszą przepustowością, dzięki wprowadzeniu rotora o większej średnicy. Dodatkowo zastosowano zmieniony profil opuszczanej podłogi, która posiada bardziej zaokrąglony kształt pod rotorem, a dodatkowo opuszczana jest na równoległoboku.

W prasie znajdziemy system podawania siatki PowerBind, który stosowano już w poprzednich generacjach pras. System umieszcza siatkę bezpośrednio w komorze prasowania, poprzez tzw. „kaczy dziób”.

 Prasa Kverneland 6500F w wersji z rotorem tnącym dostępna jest z 15 nożami, automatycznym smarowaniem łańcuchów oraz łożysk.