Przyczepa ta zapewnia 8 t ładowności, a dopuszczalna masa całkowita wynosi 11 t. W praktyce oznacza to możliwość transportu od 8 do 10 szt. bydła, w zależności od wielkości zwierząt.

W trosce o zwrotność…

Jednym z głównych założeń inżynierów przy projektowaniu przyczepy T046H było zapewnienie dużego udźwigu, ale nie kosztem zwrotności. Z tego też względu zdecydowano się zastosować jednoosiowe zawieszenie hydrauliczne, pozwalające zachować wysoką zwrotność oraz dużą swobodę manewrowania nawet w trudnych warunkach górskich.

Dla klientów potrzebujących jeszcze większego udźwigu, producent przewidział model T046/2, który to dzięki dwuosiowej konstrukcji pozwala na osiągnięcie ładowności na poziomie 8,5 t.

…i bezpieczeństwo zwierząt

Nadwozie opuszczane hydraulicznie do 20 cm względem podłoża umożliwia łatwy i sprawny załadunek i rozładunek zwierząt niezależnie od miejsca. Za skuteczną redukcję stresu przewożonych zwierząt odpowiada hydrauliczny amortyzator, tłumiący drgania występujące podczas transportu.

Na wystawanie głów poza obręb części ładunkowej nie pozwalają wysokie na 1,5 metra ściany, które można nakryć dołączaną plandeką. Umieszczone z boku przyczepy drzwi umożliwiają operatorowi stały dostęp do zwierząt.

Opcjonalne, boczne barierki wraz z możliwością użycia wewnętrznej przegrody nie tylko ułatwiają sam proces przewozu i załadunku, ale też znacznie zwiększają bezpieczeństwo bydła. Ślizganiu się kopyt może również dodatkowo zapobiegać specjalna, wykonana z granulowanej gumy nawierzchnia podłogi.

Dzięki lakierowanym powierzchniom ścian i odpływów łatwo utrzymać czystość części ładunkowej, a liczne dodatkowe opcje, jak np. koło zapasowe, skrzynka narzędziowa, tuba na dokumenty czy dodatkowa lampa robocza umożliwiają dostosowanie specyfikacji maszyny do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.