Będzie to największa wystawa maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce północno wschodniej. Gospodarzem i organizatorem imprezy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR), która jest m.in. organizatorem Agro Show w Bednarach k/Poznania.

- Chcemy pomóc rolnikom dobrze się przygotować do sezonu, celowo wybraliśmy więc zimowy weekend 14-15 lutego, by nie kolidował z ich codziennymi obowiązkami. Będzie to pierwsza tak kompleksowa wystawa rolnicza w województwie warmińsko-mazurskim. Z pewnością warto będzie się tam pojawić - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMiUR.

Jak zapowiada organizator, przez swoich dealerów i dystrybutorów na wystawie prezentowane będą wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych.

„Termin wystawy - połowa lutego - nie został wybrany przypadkowo. To okres kiedy rolnicy mają trochę więcej czasu, a jednocześnie jest to początek roku i najlepszy moment, by zapoznać się z ofertą deweloperów maszyn i urządzeń rolniczych, by dobrze przygotować się do sezonu. Arena Agro Ostróda 2015 będzie najlepszym miejscem by to zrobić. Podczas wystawy obecnych będzie w sumie blisko 100 wystawców, reprezentujących blisko 150 krajowych i zagranicznych marek maszyn i urządzeń rolniczych" - podają przedstawiciele PIGMiUR.

Podczas trwania wystawy dostępne będą punkty doradcze i informacyjne instytucji i agend rządowych: Agencji Rynku Rolnego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pracownicy ARiMR wygłoszą seminarium kierowane do rolników nt. zasad przyznawania płatności bezpośrednich w 2015 roku.

Organizatorzy liczą na to, że Arena Agro Ostróda stanie się najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski. Patronat nad imprezą objął Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć w serwisie poświęconym wystawie na stronach internetowych PIGMiUR (www.agroshow.pl/arena).