Nowy ELIOS to wciąż kompaktowy ciągnik, o nisko umieszczonym środku ciężkości. Dlatego maszyna znakomicie nadaje się do pracy w górzystych warunkach, ale również na nizinach - na przykład sprawdzi się przy wjazdach do budynków inwentarskich.

Nowe silniki są wyposażone w turbosprężarkę, układ wtrysku paliwa common rail oraz układ oczyszczania spalin CRT. Wentylator ze sprzęgłem wiskotycznym wraz z filtrem PowerCore gwarantują ma zagwarantować oszczędności w zużyciu paliwa.

Liczne opcje wyposażenia, jak różne warianty przekładni, kabiny wraz z ze specjalnie zaprojektowanym szyberdachem, predysponują ciągnik do pracy z ładowaczem czołowym.

Pamięć liczby obrotów silnika lub do wyboru: prędkości WOM, pozwalają na dopasowanie ciągnika do konkretnych wymagań klienta. Układ hydrauliczny wyposażono w wydajną pompę o wydatku 89 l/min oraz możliwością sterowania 4 zaworami elektronicznymi.

Ciągnik może być z kabiną lub ramą ochronną, tylnym podnośnikiem sterowanym mechanicznie lub EHR, przednim TUZ, dodatkowymi złączami hydraulicznymi i wieloma innymi opcjami wyposażenia.