W nowej generacji tych kombajnów konstruktorzy skupili się na ochronie plonu i zwiększeniu wydajności, a także na komforcie pracy operatora i na rozwiązaniach cyfrowych. Rzuca się w oczy także nowoczesny wygląd dwuosiowego Rexora 6200 Platinum i trzyosiowego Rexora 6300 Platinum.

Ochrona plonu i zwiększenie wydajności

Trzy duże gwiazdy czyszczące zostały wyposażone w nowe pręty zapewniające - według producenta - delikatniejsze czyszczenie i szybszy transport plonu. Operator może szybko i łatwo przystosować pręty rusztowe przy gwiazdach czyszczących do danych warunków zbioru. Na gleby gliniaste i kleiste są oferowane opcjonalnie zestawy sprężystych zębów rusztowych. Szybkozłącza umożliwiają nieskomplikowaną wymianę prętów na zęby sprężyste. Seryjna funkcja Speedtronic czyli regulacja prędkości obrotowej gwiazd czyszczących i elewatora kołowego w zależności od obciążenia, ułatwia operatorowi pracę i wspomaga ochronę plonu.

Nowy elewator kołowy o szerokości 90 cm jest wyposażony w duże kieszenie pozwalające na zwiększenie przepustowości nawet o 25 proc. wobec dotychczasowych elewatorów. Dzięki zwiększonej pojemności możliwe jest znaczne zmniejszenie prędkości elewatora, co zwiększa ochronę plonu i zmniejsza zużycie. Dodatkowo udoskonalono miejsca podawania masy plonu, obracający się wałek zapobiega spiętrzaniu się ziemi i gromadzeniu liści między drugą gwiazdą czyszczącą i elewatorem kołowym.

Nowy amortyzator opadania ma zapewnić delikatne podawanie plonu z elewatora kołowego do zbiornika. Amortyzator opadania jest sterowany w pełni automatycznie, dzięki czemu operator nie musi wykonywać czynności regulacyjnych. W zbiorniku udoskonalono miejsca przejścia plonu z podłużnego na poprzeczny przenośnik zgrzebłowy, aby zapobiegać złamaniom korzeni.

Taśma wyładowcza o szerokości 1,8 m jest obniżana w dwóch stopniach, dzięki czemu wysokość spadania buraków podczas usypywania pryzmy jest bardzo mała, a przeładunek na pojazd transportowy jest łatwiejszy. Miejsce złamania można złożyć, co umożliwia kopanie np. pod zwisającymi liniami energetycznymi.

Nowością jest też automatyczne miganie lampy obrotowej sygnalizujące kierowcy pojazdu transportowego osiągnięcie ustawionego uprzednio stanu napełnienia zbiornika.

Komfort dla operatora

Prawie w każdym miejscu skupiono się na poprawieniu warunków pracy dla operatora. Kabina posiada udoskonaloną izolację i w rezultacie jest najcichsza na rynku. Nowy fotel operatora klasy premium wyposażono w wysokie oparcie i zagłówek, znacznie lepszą amortyzację, ogrzewanie i wentylację. Udoskonalony, zwężony w przedniej części zbiornik poprawia widoczność na taśmę wyładowczą.

Nowe oświetlenie LED umożliwia wydajną pracę po zmroku. W komorze silnika umieszczono taśmy LED umożliwiające pracę w złych warunkach świetlnych. Opcjonalnie jest dostępny system wizyjny ProCam, dzięki któremu operator za pomocą dwóch specjalnych kamer i dodatkowego monitora może obserwować lewą i prawą stronę maszyny.

W wyposażeniu seryjnym jest funkcja zapisu i otwierania indywidualnie wybranych parametrów maszyny oraz system monitoringu funkcji Visual Protect.

Koncepcja obsługi ErgoDrive ułatwia operatorowi intuicyjne sterowanie i szybki dostęp do wszystkich funkcji. Istnieje możliwość indywidualnych ustawień, ich zapisu i wygodnego uruchomienia. Nowoczesne reflektory LED ułatwiają pracę po zmroku, a oświetlenie Coming Home pozwala na bezpieczne opuszczenie maszyny po pracy. Złącza do sprężonego powietrza obok kabiny i w komorze silnika ułatwiają czyszczenie.

Zbiornik na wodę do mycia rąk o pojemności 15 l jest łatwo dostępny, podobnie jak skrzynka z narzędziami. Wyposażeniem seryjnym Rexora 6300 Platinum jest duży schowek w zbiorniku np. na olej hydrauliczny, części zapasowe, AdBlue itd.

Obydwa modele Rexora są dostępne w wersjach z maks. prędkością jazdy 20, 25, 32 lub 40 km/h z dopuszczeniem do ruchu po drogach publicznych.

Rozwiązania cyfrowe

Opcjonalnie możliwe jest wyposażenie w system zarządzania danymi OPTIPLAN lub OPTIPLAN plus z drukarką i modułem GPS. Połączenie z portalem myGRIMME jest bezpłatne, a jednostka telemetryczna należy do wyposażenia seryjnego maszyny.

Dla wszystkich kombajnów samobieżnych Grimme dostępne są indywidualne pakiety serwisowe, obejmujące w najobszerniejszej wersji Protect pełny serwis wraz z częściami zużywalnymi.