Linia nadwozia nowych ciągników gwarantuje bardzo dobrą widoczność z każdej strony maszyny. Wpływa na to m.in. ścięta maska oraz opcjonalna – kabina Visio z przeszklonym dachem, który bardzo się przyda w pracach z ładowaczem czołowym. Fabrycznie montowany ładowacz może unieść osprzęt z ładunkien na wysokość nawet 4 m.

Maszyny wyposażono również w nowe tylne osie, a w porównaniu do dotychczasowych modeli, zwiększył się również prześwit. Sporym udogonieniem jest elektrohydrauliczna zmiana zakresów prędkości wału odbioru mocy. Zintegrowany układ przedniego podnośnika zapewnia większą stabilność i zwrotność przy pracy narzędziami, gdyż został skrócony system ich mocowania.

W skład nowej serii 5400 wchodzą cztery modele napędzane silnikami Perkns z mechanicznym wtryskiem paliwa, o mocach maksymalnych: 82, 92, 102 i 107 KM. Napęd na koła jest przekazywany przekładnią Dyna 4 z elektrohydraulicznym rewersem i 16 biegami do przodu i do tyłu.

Udźwig tylnego podnośnika należy do największych w tej klasie maszyn, bo wynosi aż 5000 kg. Sterowanie nim odbywa się za pomocą układu EHR. Układ hydrauliki ciągnika jest zasilany dwiema pompami o wydajności 32,7 i 57 l/min – opcjonalnie – 100 l/min.