Ładowarki teleskopowe TL358, TL358+ i TL358+ AGRI napędzane są silnikiem Deutz o pojemności 3,6 l, zgodnym z normą Stage IIIB, który generuje 100 KM mocy. Maszyny są wyposażone w pełni automatyczną, hydrostatyczną skrzynię biegów z maksymalną prędkością jazdy 40 km/h (przy opcjonalnym, 24-calowym ogumieniu).

Maksymalny udźwig modelu TL358 to 2,6 t, podczas gdy modele TL358+ i TL358TL+Agri mogą „dźwignąć” nawet 3 t. Maksymalna wysokość podnoszenia wszystkich modeli jest taka sama i wynosi 5,88 m.

Nowe ładowarki cechują się kompaktową budową – ich szerokość na standardowym ogumieniu jest równa wysokości maszyny i wynosi 2,1 m. Długość maszyn nie przekracza 4,5 m, zaś rozstaw osi to 2,8 m. Ładowarka mają promień zawracania 3,77 m.

W maszynach zastosowano komfortową, panoramiczną kabinę z cyfrowym wyświetlaczem na desce rozdzielczej. Do sterowania wszystkimi funkcjami roboczymi ładowarki wykorzystywany jest umieszczony w podłokietniku dżojstik Bobcat.

W ładowarkach Bobcat znajdziemy wiele nowoczesnych systemów – m.in. SHS, który pozwala na szybką regulację prędkości ruchu wysięgnika w zależności od aktualnych potrzeb. Poza tym w zastosowano w nich tryb ECO, który jest uruchamiany z deski rozdzielczej i zapewnia optymalne działanie układu hydraulicznego bez wykorzystywania pełnej mocy silnika.

Kolejną funkcją jest system FCS (Fast Connect System) umożliwiający szybką i łatwą wymianę osprzętu hydraulicznego za pomocą zintegrowanego układu obniżającego ciśnienie. Poza tym producent oferuje szeroką listę opcji obejmującą m.in. układ amortyzacji podnośnika.