- Nasze portfolio dostawców i produktów jest ugruntowane i działamy stabilnie. Nie jesteśmy firmą, która ciągle szuka czegoś nowego, ale dzisiaj chciałbym ogłosić, że rozpoczynamy współpracę z dwoma nowymi dostawcami maszyn, a z jednym rozszerzamy zakres współpracy - powiedział Wiesław Kujawa, prezes firmy Raitech. - Wiemy, że wszystkie te produkt są rozszerzeniem i uzupełnieniem naszego portfolio i dzięki temu będziemy mogli zaoferować jeszcze szerszą gamę produktów dla naszych klientów - dodał Kujawa. 

Do oferty firmy dołączają więc ładowarki firmy Weidemann oraz sprzęt uprawowy firmy Dal-bo. W ofercie firmy firmy Dal-bo można znaleźć m.in. różnego rodzaju wały uprawowe i nożowe, agregaty, brony talerzowe i brony ścierniskowe.

- Od pewnego czasu szukaliśmy rzetelnych dealerów w tej części kraju i jesteśmy szczęśliwi że mogliśmy rozpocząć współpracę z firmą Rzaitech. Jestem pewien, że firma Raitech wzmocni naszą sprzedaż i serwis. Firma Dal-bo zrobi wszystko żeby zbudować rzetelne i długotrwałe relacje - powiedział Hans-Otto Wildfang, menadżer ds. eksportu w firmie Dal-bo.

- Od ubiegłego tygodnia nawiązaliśmy współpracę z firmą Raitech. Związane jest to m.in. z tym,  że produkty naszej firmy stale się rozwijają i szukamy na polskim rynku silnych firm, które będą wstanie świadczyć sprzedaż, ale i dobrą obsługę techniczną po sprzedaży - zauważył Paweł Suchocki, dyr. działu rolnego.

Z kolei do będącej już od 20 lat w ofercie marki New Holland, dołączy lekki sprzęt budowlany. 

- Firma Raitech jest największym dystrybutorem naszych maszyn na terenie Polski. Maszyny budowlane to nasz nowy dział i wiążemy z nim bardzo duże nadzieje. Uważamy że jest na nie na prawdę spory potencjał i myślę, że już w ciągu kilku miesięcy takie maszyny będą się pojawiały w gospodarstwach rolnych - powiedział Łukasz Chęciński z New Holland Polska.

Wiesław Kujawa zapewniał, że 130 pracowników, których zatrudnia firma, w rzetelny i solidny sposób przyłoży się do dystrybucji nowych produktów, ale też i opieki serwisowej, doradztwa i zaopatrzenia w części zamienne. 

Firma Raitech (Raiffeisen Agro-Technika Sp. z o.o.) działa w północno-zachodniej części Polski. Posiada 8 oddziałów: 7 własnych oraz jeden (SMR Rolnik Pyrzyce), w którym firma posiada 100 proc. udziałów. Nowym działem firmy jest jest własny dział wsparcia finansowego zakupów, który m.in. łączy finansowania fabryczne różnych producentów maszyn, dzięki czemu przy zakupach sprzętu różnych marek, ułatwiona jest procedura ubiegania się o takie wsparcie ja również późniejsza spłata kapitału.

- W ubiegłym roku uruchomiliśmy m.in. nasze własne, właściwie pierwsze w Polsce, typowe finansowanie dealerskie RaiFinanse. Finansowanie ciągle ewaluuje i szukamy nowych rozwiązań, ale już w tej chwili, po półtora roku działalności mamy duże sukcesy w tej branży - przekonuje Wiesław Kujawa