RA3060 Essential to uniwersalna konfiguracja standardowa samobieżnego 2-rzędowego kombajnu z taśmami przesiewającymi, stworzona w oparciu o opinie zwrotne płynące od plantatorów, w atrakcyjnej cenie początkowej w wysokości 288 tys. euro. Wprowadzając ten wariant maszyny R3060 na rynek, Dewulf świętuje 30. urodziny tego kombajnu.

W uzupełnieniu do znanych właściwości modelu R3060, wariant RA3060 Essential jest standardowo wyposażony także m.in. w oświetlenie LED i 8 kamer na podczerwień i system Quick Change (system do szybkiego zmieniania zestawów do zbiorów poszczególnych upraw, np. cebuli). Maszyna nie jest wyposażona natomiast w kontrolę głębokości, automatyczne prowadzenie, górną jednostkę kolczatkową czy ścinacz łęcin. Jest on jednakże dostępny opcjonalnie.

SC 300 to frez montowany z przodu lub z tyłu ciągnika. Frez ma zagwarantować wysoką wydajność i niezawodność i być łatwy w użytkowaniu. Średnica wirnika w serii SC wynosząca 650 mm jest większa od średnicy wirnika większości frezów tej samej klasy. Umożliwia to głębsze oranie zapewniające lepsze przygotowanie zagonów uprawowych przy nadal kompaktowych wymiarach maszyny.

Według zapewnień producenta specjalna stal, z jakiej wykonane są zęby frezu, także zapewnia wysoką trwałość. Oprócz tego układ napędowy frezu SC może przetwarzać moc z silnika na poziomie do 250 KM, dzięki czemu maszyna jest w stanie obrabiać dowolnego rodzaju glebę. Kiedy maszyna montowana jest z przodu,  demontowalne elementy formujące redlinę o specjalnym kształcie i regulowanej wysokości sprawiają, że ziemia jest prowadzona w kierunku redliny do maksymalnego kąta, z dala od toru jazdy kół i bez dociskania do gleby. Dzięki temu zawsze pozostaje odpowiednia ilość luźnej gleby, by sadzarka mogła uformować właściwą redlinę. 

Zarówno kombajn RA3060 w nowej konfiguracji jak i frez SC 300 ujrzały światło dzienne podczas targów Interpom pod koniec listopada ub. roku.