Nowe siewniki Jota Z to konstrukcje o szerokości roboczej wynoszącej 3 metry. Maszyny już w standardzie są bogato wyposażone. Producent zdecydował się w podstawowej wersji na wyposażenie ich w dwutalerzowe redlice, kółka dociskająco-kopiujące, centralny hydrauliczny docisk redlic wzbogacony o docisk sprężynowy indywidualny dla każdej redlicy, zagarniacz sprężynowy i spulchniacze śladów ciągnika.

W takim wariancie maszyna kosztuje ok. 23 tys. zł netto. Opcjonalnie siewniki można doposażyć w hydrauliczne znaczniki przejazdowe (w wariancie na środek ciągnika), możliwość załączania ścieżek technologicznych (elektrycznie lub za pomocą sterownika, który ponadto informuje m.in. o ilości pozostałego w skrzyni materiału i automatycznie załącza tworzenie ścieżek technologicznych i znaczników przejazdowych).

Siewniki mogą pracować zarówno solo jak i z maszynami uprawowymi, a zestaw z broną talerzową Alfa (siewnik zaczepiany na hydropaku) kosztuje ok. 38 tys. zł netto i może być agregowany z ciągnikiem o mocy ok. 100 KM.

Kolejną nowością w ofercie firmy jest siewnik Siewnik Jota P o szerokości roboczej wynoszącej 6 m. Jest to maszyna półzawieszana z możliwością wysiewu nawozu, przeznaczona głównie dla dużych gospodarstw. Powstała ona przede wszystkim z myślą o rynkach wschodnich. 

Wśród nowości firmy znajduje się także agregat Sigma, którego sekcje robocze stanowią: wał płaskownikowy, dwa rzędy zębów i wał rurowy. Ciekawostkę w jego przypadku stanowi odwracana wieżyczka, dzięki której może być on agregowany zarówno na tylnym jak i przednim TUZ-ie ciągnika.

W ofercie firmy pojawiły się jeszcze inne maszyny uprawowe, m. in. brony mulczowe a także agregaty Alfa Plus i Delta Plus osadzone na takiej samej ramie. Taka standaryzacja – jak wyjaśnia dyrektor do spraw sprzedaży w POM Ltd sp. z o. o. Paweł Bruzda – znacznie usprawniła proces produkcji tych maszyn.