Ciągniki Case IH Optum oraz Steyr Terrus, bazujące na dużej mocy i niewielkiej masie, które w razie potrzeby można wyposażyć w balast, zyskały dodatkowy trzeci model podstawowy. Maszyny wyposażono w silniki o mocy znamionowej 250 KM oraz maksymalnej, wynoszącej 273 KM. W standardzie obydwa ciągniki posiadają także znane z większych modeli tych serii przekładnie bezstopniowe.

Maszyny posiadają sześciocylindrowe silniki FPT Hi-eSCR Stage IV o pojemności 6,7 litra, wyposażony w tę samą turbosprężarkę doładowującą oraz chłodnicę międzystopniową, które już sprawdziły się w poprzednich modelach Optum i Terrus.

Funkcje oszczędności paliwa obejmują z kolei system zarządzania prędkością biegu jałowego, zmniejszający prędkość obrotową silnika z 850 obr./min do 650 obr./min w przypadku zatrzymania ciągnika na dwie minuty. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 410 litrów, a na liście wyposażenia opcjonalnego znajduje się jeszcze układ ABS oraz system hamowania silnikiem.

Jak informuje producent, nowe modele zostały wprowadzone na rynek jako odpowiedź na rosnącą potrzebę połączenia mocy wyjściowej z zakresu 250-300 KM, wysokiej masy użytkowej oraz kompaktowych wymiarów. Charakteryzuję się on takim samym rozstawem osi jak pozostałe modele z tych serii, wynoszącym 2,995 mm.

Ponadto ciągniki Optum i Terrus konstruowane są w taki sposób, aby można było użytkować je bez balastu, w przypadku prac wymagających dużej mocy oraz niskiej masy, takich jak koszenie, lub z obciążeniem w przypadku zadań wymagających większej siły pociągowej, takich jak np. wstępna uprawa gleby.