Nowe modele 7200-7220 ST wyróżniają się dużym rozstawem osi, przekładnią FullPowershift SMARTronic, osią przednią z dedykowanym układem hamulcowym oraz kabiną MaxiVision, która zdobyła nagrodę 2014 German Design Award za ergonomię i design.

Gama modeli Serii 7 ST stanowi ewolucję modelu Agrotron L. Wprowadza ona istotne innowacje w zakresie ogólnej wydajności maszyny i komfortu pracy.

Przekładnia została zaprojektowana od nowa w oparciu o przekładnię SDF SMARTronic. Konstruktorzy wprowadzili również nowy wspornik przedni przez co ciągnik zyskał większą sprawność przedniej osi, również podczas hamowania dzięki hamulcom tarczowym w kąpieli olejowej.

Duży rozstaw osi dobrze sprawdza się przy pracach związanych z wysokim obciążeniem i w trudnych warunkach pracy.

Nowy sześciocylindrowy silnik Deutz Common Rail z czterema zaworami na cylinder spełnia teraz wymogi normy emisji spalin Tier 4. Zapewnia taką samą moc jak wcześniejsze modele już przy 2000 obr./min, zwiększając dostępny moment obrotowy, co ma zapewnić niższy poziom zużycia paliwa i generowanego hałasu.

Przekładnia SMARTtronic zapewnia najwyższą jakość i wydajność w zakresie przełożeń 12/12, które można zmieniać pod obciążeniem. Po wzbogaceniu układu o reduktor na pierwszych 9 biegach, suma przełożeń wynosi 33/33, co pozwala gamie modeli serii 7 ST na znakomite dostosowanie się do prac wymagających niskich prędkości jazdy.

Funkcja APS automatycznie zmienia przełożenia w zależności od obciążenia i prędkości obrotowej silnika, zapewniając bezpieczną i płynną jazdę. Rewers ze sprzęgłem SenseClutch z regulacją szybkości reakcji pozwala zmianę szybkości zmiany kierunku jazdy zależnie od rodzaju wykonywanej pracy.

W kabinie MaxiVision znalazł się m.in. fotel z dynamiczną amortyzacją drgań niskiej częstotliwości i automatycznym poziomowaniem, miękki fotel dla pasażera oraz ulepszony układ klimatyzacji. Główne przyrządy sterownicze umieszczono na podłokietniku MaxCom, całość uzupełnia koło kierownicy pokryte materiałem Softgrip oraz panel wskaźników InfoCenter.

Dotykowy, 12-calowy iMonitor drugiej generacji - największy dostępny na rynku - pozwala na sterowanie wieloma funkcjami. System może być uzupełniony o układ automatycznego sterowania Agrosky o dokładności wskazań do 2 cm.