Firma ATG zapytała swoich klientów o to, co ułatwiłoby im uprawę międzyrzędową, zwiększając wydajność, szybkość i komfort ich pracy. Rolnicy wskazali przede wszystkim na lepsze prowadzenie maszyn, mniejszy stopień ugniatania gleby i większą płynność jazdy. W odpowiedzi powstały nowe opony Alliance 363 z technologią Very High Flexion (VF), która umożliwia pracę przy większym odkształceniu opon, zapewniając nawet o 40 proc. większą nośność niż opony standardowe przy identycznym ciśnieniu.

Jak mówi Peter Baur, prezes Alliance Tire Group w Europie: „Pora zbiorów i sadzenia roślin w uprawach międzyrzędowych jest niezwykle trudnym czasem, w którym kluczową rolę odgrywa produktywność i komfortowe warunki podczas wielogodzinnej pracy. Model 363 VF został opracowany w odpowiedzi na te sezonowe wyzwania, lecz – co najważniejsze – powstał ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb użytkowników końcowych. Pragnęliśmy stworzyć produkt, który ułatwi pracę operatorom wysoko obciążonych maszyn rolniczych. Dzięki wyższej wydajności, obniżonym kosztom i większej trwałości opon rolnicy będą mogli zagwarantować doskonałe rezultaty w zakresie sadzenia roślin i prowadzonych oprysków – za każdym razem”.

Opony zostały zaprojektowane sprostać wymaganiom zarówno podczas prowadzenia pojazdu na polu, jak i na drogach, a także utrzymać komfort jazdy na oponach flotacyjnych z wąskim bieżnikiem podczas manewrowania pomiędzy rzędami upraw. Jest to więc rozwiązanie przeznaczona dla ciężkich, szybko przemieszczających się opryskiwaczy i ciągników.

Według producenta, innowacyjna konstrukcja klocków bieżnika, które w modelu Alliance 363 VF przybrały formę osobnych bloków, zapewnia dużą stabilność jazdy, utrzymując stałą, wysoką przyczepność opony zarówno na twardych, jak i miękkich nawierzchniach, a także przy wysokiej prędkości jazdy (do 65 km/h). Ponadto model ma doskonałe właściwości samoczyszczące, nawet podczas jazdy na bardzo gliniastych glebach, dzięki czemu praca na roli przebiega sprawniej.

Oprócz technologii VF, która gwarantuje skuteczniejszą ochronę gleby, model Alliance 363 VF został też wyposażony w grubą warstwę gumy wydłużającą okres eksploatacji opon, a także wzmocnioną stalowym opasaniem osnowę zapewniającą równomierny nacisk na podłoże i dłuższą żywotność bieżnika. Dzięki ograniczonemu zapadaniu się, opona toczy się płynnie. A to wpływa też na mniejsze zużycie paliwa.

Model Alliance A363 dostępny jest w czterech powszechnie używanych rozmiarach: VF 270/95R48, VF 230/95R48, VF 270/95R54, VF380/90R46. dostępnych u certyfikowanych dealerów firmy Alliance w całej Europie. Doskonale sprawdza się we wszystkich opryskiwaczach i ciągnikach, w tym w ciągnikach rolniczych, opryskiwaczach samojezdnych i zaczepianych oraz ciągnikach do upraw międzyrzędowych.