Nowością Challenger’a na sezon 2016 są trzy modele opryskiwaczy samojezdnych: 635D, RG 645D, RG 655D, wchodzące w skład serii 600D. Główną różnicą w stosunku do poprzednich modeli z serii 600C jest przekonstruowana kabina, w której tylne słupki zostały przesunięte do przodu w celu lepszej widoczności na rozłożoną belkę.

Kolejną nowością jest prawa konsola, która jest identyczna jak w ciągnikach oraz kombajnach zbożowych marki Fendt. Reszta podzespołów, czyli np. belka, zbiornik na ciecz, podwozie zostały bez zmian.   

Pojemność zbiornika na ciecz jest zależna od danego modelu, a dokładnie mocy silnika. W modelu RG 635D oraz RG 645D do wyboru są dwa zbiorniki o pojemności 3800 lub 5000 l, natomiast flagowy model można doposażyć w zbiornik 6000 l. Zbiornik cieczy w kształcie leja umożliwia pracę na pochyłościach oraz nie wymaga zastosowania falochronów.

Opryskiwacz może współpracować z belką aluminiową o szerokości od 24 do 36 m. Kolejną zaletą jest umieszczenie układu zawieszenia belki na wysięgniku pomiędzy przednią a tylną osią, co powoduje przekazanie mniejszej ilości drgań, a w rezultacie stabilną pracę belki. Za poziomowanie belki odpowiadają sensory Norac, które mogą mierzyć wysokość od gruntu, od łanu lub pracują w obu systemach jednocześnie.

W opryskiwaczu możemy wyróżnić trzy główne pompy: hydromotor do napędu silników hydraulicznych umieszczonych przy kołach jezdnych, pompę odpowiedzialną za układ belki (np. rozkładanie, podnoszenie) i trzecią odśrodkową o wydatku 800 l/min. służącą do mieszania i wytwarzania ciśnienia.

Układ wielowahaczowego, niezależnego zawieszenia poprawia komfort jazy oraz ogranicza drgania przekazywane na belkę. Prześwit podwozia opryskiwacza można regulować w dwóch pozycjach 75 i 120 cm, a także jest dostępna opcja zmiany rozstawu kół. Opryskiwacz nawet z pełnym zbiornikiem cieczy może się poruszać z prędkością 40 km/h. Kolejną zaletą maszyny podczas pracy z rozłożona belką jest rozłożenie masy w stosunku 50/50.

Silnik Agco Power (dawne Sisu) o mocy 170 KM (dla RG 635D), 210 KM (dla RG 645D), 227 KM (dla RG 655D) został umieszczony nisko po lewej stronie, natomiast po drugiej stronie znajdują się  pompy, rozwadniacz oraz pojemnik na środki ochrony roślin, co dodatkowo poprawia stateczność pracy opryskiwacza.