Fortima jest następczynią sprawdzonej prasy VarioPack. Zmiennokomorowa Fortima (z łac. mocna, silna) posiada nowy wygląd i przekonuje sposobem pracy w najróżniejszych warunkach polowych. Atutem ma być również wysoka jakość obsługi, przejrzysta budowa i bogate wyposażenie.

Nowym elementem prasy jest podbieracz EasyFlow (bezkrzywkowy) o szerokości roboczej 205 cm. Przy podbieraczu znajduje się również seryjnie przednia rolka dociskająca i gumowe koła kopiujące

Obsługa urządzenia typu Komfort odbywa się przez terminal Beta. Za rozdrobnienie materiału odpowiada nożowy system tnący MultiCut 17, a rotor zapewnia dużą przepustowość.  – nożowy system tnący Bela może być oplatana siatką lub przez czterokrotne wiązanie sznurkiem. Dla ułatwienia obsługi zastosowano automatyczne smarowanie.

Za prasą Bellima (z łac. piękna ) kryje się prosto skonstruowana maszyna, która sprawdzi się w każdych warunkach, niezależnie od prasowanego materiału. Prasa roluje baloty o szerokości 1,2 m i takiej samej średnicy.

Sprawdzony elewator łańcuchowo-belkowy zapewnia pewny ruch balotów w każdych warunkach. Komora jest całkowicie zamykana (blokowana mechanicznie), co zapewnia minimalne straty w zbiorach.

Podbieracz EasyFlow (bezkrzywkowy) ma szerokość roboczą 180 cm i 5 rzędów palców dla zwiększenia zdolności pobierania materiału.
Wiązanie sznurkiem (podwójne) i siatką jest wykonywane z przodu maszyny aby ułatwić operatorowi do nich dostęp. Ponadto możliwa jest ciągła wzrokowa kontrola układu wiążącego.

Nowe prasy Krone będzie można zobaczyć na stoisku firmy Agromix Rojęczyn.