Nowe maszyny cechować się mają większą wydajnością, bezpieczeństwem, a także niższymi kosztami eksploatacji. Nowe prasy kostkujące John Deere serii L600, jak zapewnia producent zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności o 15 proc. i masy beli o 5 proc.

Trzy nowe maszyny z serii L600: L624 (70 x 120 cm), L633 (90 x 80 cm) i L634 (90 x 120 cm) są w pełni kompatybilne z systemem Isobus, co pozwala operatorowi regulować i kontrolować różne ustawienia za pomocą wszystkich dostępnych wyświetlaczy.

Dodatkowo, za pomocą wyświetlacza Isobus można sterować z kabiny nowo zaprojektowanym układem noży i wybrać opcje o liczbie odpowiednio: 0, 11, 12 lub 23 noży.

– To ważne udogodnienie dla operatora, który nie musi wychodzić z kabiny, aby wybrać różne grupy noży, tym samym kontynuując pracę bez żadnych ograniczeń. To rozwiązanie wpisuje się w nasze wysokie standardy dbania o komfort operatorów w maszynach rolniczych – mówi Bartosz Białas z John Deere Polska.

Aby skuteczniej monitorować warunki zbioru, John Deere wprowadził również ulepszenia czujnika wilgotności materiału. Nowy czujnik ma teraz szerszy zakres pomiarowy od 9 do 40 proc., (zamiast 11-34 w poprzednich modelach).

Zmianie uległa także konstrukcja prasy, której kluczowe elementy zostały wzmocnione i zoptymalizowane, aby zapewnić obiecaną do 15 proc. wyższą wydajność i bezpieczeństwo w trakcie pracy. Nowo zaprojektowane modele L624 i L634 wykorzystują koło zamachowe o masie 468 kg, które dodatkowo jest o 64 proc. cięższe niż w poprzednich maszynach.

Dotychczasowe opcje rotora, czyli RotoFlow HC i MaxiCut HC z 23 nożami, pozostaną w stałym wyposażeniu pras. Średnica rotora w opcji RotoFlow HD została zwiększona o 25 proc. Ta jednostka, dostępna w modelach L624 i L634, dodatkowo poprawiać ma pobieranie plonów i zmniejszać ryzyko zatorów. Nowe prasy mają także o 13 proc. większe rolki podające, a wszystkie maszyny z rotorem RotoFlow są opcjonalnie dostępne z odpornymi na zużycie zębami ze stali Hardox.

Najnowsze konstrukcje z serii L600 będą oferowane standardowo z podbieraczami o szerokości 2,3 m wyposażonymi w stalowe zęby zgrabiające o szerokości 10 mm. Wszystkie modele produkują bele o długościach od 60 do 300 cm. Prasy posiadają również nowe zoptymalizowane aktualizacje oprogramowania i można je dostosować, tak aby maszyny były jeszcze bardziej wydajne.