Penditwist Basic to rampa z wężami wleczonymi dostosowana do nawożenia upraw, zaś Pendislide Basic to model z płozami przeznaczony do nawożenia użytków zielonych. Wprowadzone warianty ramp mają wyróżniać się się łatwym montażem i praktyczną obsługą. Obie nowości są przeznaczone do wozów asenizacyjnych o małych pojemnościach, aby zapewnić rolnikom indywidualnym taką samą jakość nawożenia, jaką daje profesjonalna maszyna.

Poza lżejszą konstrukcją, złożoną z profilowanych rur ze stali HLE, obydwa modele są całkowicie ocynkowane, co zapewnia im optymalną ochronę przed korozją i gwarantuje długą eksploatację. Jako że rampy są przeznaczone do wozów o małej pojemności, ich wymiary zostały odpowiednio dostosowane. Każdy model jest więc dostępny w dwóch szerokościach roboczych: 6 m (24 wyjścia) lub 7,5 m (30 wyjść) z wężami w odstępach wynoszących 25 cm, które mają zapewnić równomierne rozprowadzanie gnojowicy.

Obydwie rampy nie wymagają podnośnika ani ramy tylnej na wozie. Są one tak zbudowane, aby można było je szybko zainstalować wprost na włazie o średnicy 600 mm. Montaż polega na przykręceniu 2 ramion mocujących bezpośrednio do kątownika zbiornika. Dzięki tej właściwości obydwa nowe modele można łatwo zamontować zarówno na nowych jak i na wcześniej zakupionych wozach asenizacyjnych, bez konieczności dodatkowego wyposażenia adaptacyjnego. Pasują one również do modeli Alpina2 i Modulo2, o ile średnica kół wozu nie przekracza 1820 mm. W przypadku gdy wóz ma podnośnik, rampy można zamontować także na tym podnośniku.

Każda rampa jest wyposażona w rozdzielacz pionowy Scalper umożliwiający jednolite rozprowadzanie gnojowicy bez względu na jej rodzaj; dzięki systemowi samoostrzących tarczowych noży, zamontowanych na podstawie ze stali hardox, rozdzielacz umożliwia nie tylko miksowanie gnojowicy zawierającej ciała włókniste, ale również pozwala na systematyczne cięcie wszystkich ciał obcych w niej występujących oraz równomierne rozprowadzanie nawozu do poszczególnych węży spustowych.

Hydrauliczne składanie z zabezpieczeniem Lock Matic powoduje, że na czas transportu rampa jest automatycznie blokowana systemem zatrzaskowym na ślizgu znajdującym się na jej ramie.

System przeciw wyciekaniu - Twist ma zapewnić podnoszenie rampy na drodze zapobiegając wyciekaniu gnojowicy, a na polu jej stratom podczas manewrów.

Mimo że obie rampy mają wspólną podstawową konstrukcję, każda z nich wyróżnia się innym zastosowaniem: w przypadku rampy Penditwist Basic węże spustowe rozprowadzają gnojowicę naglebowo i umożliwiają jej rozlewanie u podstawy roślin, nie powodując spowolnienia ich wzrostu. Dzięki takiemu systemowi kontakt lotnych cząstek gnojowicy z powietrzem jest ograniczony do minimum. Parametry tej rampy czynią z niej osprzęt dostosowany szczególnie do nawożenia upraw.
Rampa Pendislide Basic będzie bardziej odpowiednia do nawożenia użytków zielonych. Jest wyposażona w wytrzymałe na zużycie płozy z etalonu, które wywierają stały nacisk na podłoże dzięki systemowi listew na sprężynach. Rozgarniając rośliny, płozy gwarantują precyzyjne dostarczenie składników odżywczych jak najbliżej korzeni, bez ochlapywania liści i zanieczyszczania paszy.

W przypadku zróżnicowanych potrzeb użytkownika kupno obu modeli rampy nie jest konieczne, gdyż przewidziano zestaw umożliwiający adaptację płóz rampy Pendislide Basic na modelu Penditwist Basic.