Gama Petronas Arbor składa się z olejów silnikowych, przekładniowych, płynów hydraulicznych i chłodniczych, dzięki czemu spełnia potrzeby niemal wszystkich maszyn rolniczych i budowlanych.

- Dzięki swojemu doświadczeniu Petronas może wykorzystać najnowocześniejsze technologie w tworzeniu zaawansowanych olejów, które pomogą rozwijać przedsiębiorstwa w branży rolniczej i budowlanej na całym świecie. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i dlatego, poza dopasowanymi do ich potrzeb środkami smarnymi oferujemy także wsparcie ekspertów. Naszym priorytetem jest pomoc klientom, by ich maszyny działały długo i bezawaryjnie, co pozwoli im się skupić na prowadzeniu działalności – powiedział Adam Bober, dyrektor ds. rynku Petronas w Polsce.

 Jak zapewnia producent, produkty Petronas Arbor to pełna oferta środków do szerokiej gamy pojazdów i maszyn – od 30-letnich ciągników po najnowocześniejsze maszyny. A oto szczegóły nt. produktów z nowej gamy.

Oleje silnikowe

Petronas Arbor Alfaprime 10W-30 i 15W-40 – to niskopopiołowe oleje przeznaczone do smarowania silników nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych, także tych wyposażonych w systemy emisji spalin (EGR, SCR, DPF). Nadają się również do silników starszych generacji. Spełniają wymagania specyfikacji Tier 4, która wyznacza bardzo wyśrubowane limity emisji.

Zapewniają długą żywotność układów wydechowych z filtrami DPF, a specjalnie dobrany pakiet dodatków pozwala skutecznie rozpraszać sadzę i utrzymywać lepkość na stabilnym poziomie nawet, w najcięższych warunkach pracy. Poza tym zapewnia silnikowi doskonałą ochronę przed zużyciem i jest odporny na utlenianie, a po uruchomieniu błyskawicznie dociera do wszystkich węzłów tarcia, co znacząco zwiększa żywotność silnika.

Olej hydrauliczno-przekładniowy

Olej hydrauliczno-przekładniowy typu UTTO Petronas Arbor MTF 10W-30 jest przeznaczony do silników, przekładni, układów hydraulicznych i mokrych hamulców w ciągnikach i maszynach rolniczych. Ten środek smarny ma doskonałe właściwości przeciwzużyciowe, a dobrana klasa lepkości zapewnia stabilność termiczną, dzięki czemu układy hydrauliczne zalane olejem MTF mogą pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur.

Oleje wielofunkcyjne

Oleje typu STOU Petronas Arbor Universal 10W-40 i 15W-40 to wielofunkcyjne oleje do smarowania silników, przekładni, układów hydraulicznych i mokrych hamulców w ciągnikach i maszynach roboczych. Specjalnie dobrana formulacja sprawia, że oferują one takie korzyści jak:

- doskonałe właściwości przeciwzużyciowe elementów silnika i przekładni

- świetne własności myjące, zapobiegające odkładaniu się osadów w silniku, przekładni i układzie hydraulicznym

- wysoka skuteczność hamowania dzięki modyfikatorom tarcia

- błyskawiczna reakcja układów hydraulicznych dzięki stabilności wiskozymetrycznej w szerokim zakresie temperatur

- doskonałe parametry niskotemperaturowe gwarantujące odpowiednie smarowanie podczas rozruchu

Olej hydrauliczny

Petronas Arbor Hydraulic 46 HV to olej o wysokim wskaźniku lepkości (klasy HV), idealny do wysokociśnieniowych układów hydraulicznych w maszynach roboczych w tym w maszynach rolniczych. Zapewnia pracę w szerokim zakresie temperatur i błyskawiczną reakcję, a dodatkowo pozwala oszczędzać paliwo. Pakiet dodatków chroni układ przed zużyciem i korozją, a także zapobiega pienieniu, co zapewnia nieprzerwane smarowanie i chłodzenie.

Płyn chłodniczy

Koncentrat płynu chłodzącego Petronas Arbor Protective Fluid do silników ciągników i maszyn rolniczych musi być zmieszany z wodą demineralizowaną w stosunku 1:1, wtedy ma najlepsze parametry, jeśli chodzi o chłodzenie i temperaturę zamarzania. Skutecznie odprowadza ciepło, można go stosować w temperaturach do -38° C. Zapobiega odkładaniu się kamienia, zwłaszcza wapiennego i zachowuje parametry przez cały okres użytkowania. Formulacja płynu Petronas Arbor Antifreeze jest kompatybilna z elementami układu chłodzenia, zarówno metalowymi, jak i niemetalowymi (np. uszczelki).

Płyn hamulcowy

Petronas Arbor Brake Fluid D4 to syntetyczny płyn hamulcowy DOT4 do maszyn rolniczych. Wysoka temperatura wrzenia zapobiega tworzeniu się korków powietrznych w układzie, można go stosować także w niskich temperaturach. Chroni metalowe elementy układu hamulcowego przed korozją, jest również kompatybilny z elementami gumowymi i uszczelkami.

Smar

Petronas Arbor MP Extra to smar powstały na bazie zagęszczacza litowo-wapniowego. Bez problemu zniesie on ciężkie warunki pracy, jakie czekają w ciągnikach czy maszynach rolniczych oraz budowlanych. Nadaje się do stosowania w ciśnieniowych smarowniczkach i łożyskach kół. Ma doskonałą przyczepność, co z połączeniu ze stabilnością mechaniczną i wysoką temperaturą kroplenia zapewnia świetne smarowanie. Jego właściwości przeciwzużyciowe zapewniają ochronę smarowanym częściom. Smar Petronas Arbor jest także odporny na wysoką temperaturę, wirowanie i wodę.