Autorem prowadzącym podręcznika jest dr hab. Adam Ekielski, pracownik naukowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Podręcznik ma w bardzo zwartej i przejrzystej formie przedstawić zagadnienia związane z układami mechatronicznymi stosowanymi w rolnictwie.
Całość ma być napisana zgodnie z najnowszym programem nauczania oraz w porozumieniu z producentami i dealerami maszyn rolniczych oraz nauczycielami akademickimi, a tym samym stanowić będzie cenne źródło informacji dla uczniów i studentów, jak również konstruktorów, technologów i mechaników.

Współpraca wydawcy z producentami maszyn stwarza szansę na powstanie nowoczesnej publikacji, podążającej za najnowszymi trendami z jakimi mamy do czynienia w jakże dynamicznie zmieniającym się rolnictwie rolnictwie.

Z początkiem nowego roku szkolnego na stronie www.pigmiur.pl zostanie uruchomiona aplikacja
umożliwiająca pobranie pierwszego rozdziału pt. „Elementy systemów mechatronicznych”. Publikacja
pełnego e-booka planowana jest na początek 2019 roku.

Podczas tegorocznej wystawy Agro Show w Bednarach, w piątek 21 września, będzie miała miejsce prezentacja pierwszego rozdziału podręcznika, a także odbędzie się debata „Agrotronik - zawód z dużymi perspektywami? Czy warto kształcić się w tym kierunku, szanse na rynku pracy”, z udziałem autora. W debacie wezmą również udział przedsiębiorcy i urzędnicy z ministerstwa rolnictwa. Do dyskusji zaproszeni zostaną także przedstawiciele mediów, nauczyciele przedmiotu oraz uczniowie.