Tym, co na pierwszy rzut oka wyróżnia opony Michelin CargoXBib Heavy Duty, jest bieżnik Tripod z trójkątnymi klockami, a także zupełnie nowy kształt rowków bieżnika, który ma wspomagać samooczyszczanie.

Innowacyjny bieżnik

Już samo określenie „Heavy Duty” w nazwie, sugeruje że nowe opony cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Doskonale sprawdzą się one przy przewożeniu ciężkich ładunków – z danych producenta wynika, że nowe ogumienie Michelin może być zastosowane w pojazdach o obciążeniu do prawie 8330 kg na jedną oponę.

W przypadku opon Michelin Cargo XBib Heavy Duty producent deklaruje iż efektywność samooczyszczania jest nawet trzy razy wyższa niż w  ogumieniu poprzedniej generacji. fot. mat. prasowe
W przypadku opon Michelin Cargo XBib Heavy Duty producent deklaruje iż efektywność samooczyszczania jest nawet trzy razy wyższa niż w ogumieniu poprzedniej generacji. fot. mat. prasowe

Rolnicy, którzy zdecydują się zakupić opony Michelin CargoXBib Heavy Duty z pewnością docenią fakt, iż zupełnie nowa konstrukcja trójkątnego bieżnika, w połączeniu z nowym kształtem jego rowków wspomaga samooczyszczanie się opon. Pod względem systemu czyszczącego, nowe opony są nawet trzy razy bardziej efektywne niż ogumienie poprzedniej generacji.

Liczne zalety

Sposób łączenia trójkątnych klocków bieżnika poprawia ich stabilność, dzięki czemu nie skręcają się one na nawierzchni, a tym samym zmniejszone jest ich zużycie. Z kolei płaski i szeroki wzór bieżnika pozwala na zwiększenie obszaru kontaktu z podłożem, a tym samym przekłada się na mniejsze ugniatanie gleby.

Michelin projektując nowe opony współpracował z producentami maszyn rolniczych, dlatego też teraz opony te często montowane są jaki oryginalne wyposażenie wielu maszyn.

Opony Michelin CargoXBib Heavy Duty znajdą zastosowanie w przyczepach i prasach rolniczych w trzech rozmiarach: 560/60 R22.5; 560/45 R22.5 oraz 500/60 R22.5.

Co istotne, nowe opony, podobnie jak inne opony rolnicze Michelina, objęte są 10-letnią gwarancją producenta. Dodatkowo producent oferuje gwarancję na wypadek uszkodzeń przypadkowych.