Maszyna została wyposażona w stałą komorę prasowania o rozmiarach 120x125 cm, którą tworzy 18 walców, wykonanych ze stali o grubości 4 mm. Specjalne żebrowanie walców ma zapewnić wysoki stopień kompresji, a także ma zapobiegać zatrzymywaniu się balotów w komorze prasowania.

Materiał podbierany jest za pomocą szerokiego na 2,2 m podbieracza. Co ciekawe jest on centralnie zawieszony, dzięki czemu lepiej kopiuje teren, tym samym poprawie ulega dokładność podbierania materiału z pokosu. Tuż za podbieraczem znajduje się system docinający składający się z dużego ośmioramiennego rotora. System docinający pozwala na osiągnięcie teoretycznej długości cięcia wynoszącej 35 mm dzięki zastosowaniu aż 30 noży.

System Auto Flow Control, czyli nazwa systemu kontroli przepływu materiału przez rotor ma na celu ograniczenie ryzyka zapchania się docinacza. Tuż przed rotorem znajduje się hydraulicznie napędzana rolka, która przyspiesza przepływ masy, a w przypadku zapchania się systemu docinającego unosi się wraz z nożami przez co otwiera się kanał zasilający komorę prasowania. Warto nadmienić, że działanie systemu AFC zatrzymuje pracę maszyny w przypadku zapchania. Po uniesieniu się rolki i otwarciu kanału maszyna może dalej swobodnie pracować. Działanie systemu AFC jest analogiczne do podobnych stosowanych w innych prasach systemów opuszczanej podłogi pod rotorem.

Do pracy z tą maszyną potrzeba minimum 80 KM, jednak dla uzyskania najwyższego sprasowania producent nie zaleca pracy maszyny z ciągnikami o mocy poniżej 120 KM. Cena prasy zwijającej w podstawowej wersji, obejmującej wiele innowacyjnych rozwiązań, jak np. centralne smarowanie łożysk i łańcuchów, szerokie ogumienie, czy wiązanie siatką/folią szacowana jest na 68 500 EUR netto. Produkt dostępny jest na zamówienie – czas oczekiwania wynosi ok. 2-3 tygodnie.