Na stoisku firmy Pronar, podczas tegorocznych targów rolniczych w Bednarach, naszą uwagę przykuły rozrzutniki z nowej serii – NV 161.

- Wprowadziliśmy nową serię rozrzutników o nazwie NV 161. Maszyny dostępne są w pojemnościach od 6 do 14 ton (6, 8, 10, 12 14). Seria jest dedykowana pod PROW, posiada bowiem hydraulicznie otwierane: gilotynę oraz deflektory, a także adapter z pionowymi wałkami. Za to wszystko można otrzymać dodatkowe punkty we wnioskach o dofinansowanie – mówi Tomasz Nakonowski, przedstawiciel handlowy z firmy Pronar.

Rozrzutniki serii NV charakteryzują się pojedynczymi, dużymi kołami, które zapewniają niski punkt załadunku, łatwiejsze manewrowanie oraz mniejsze opory toczenia. W wyposażeniu dodatkowym producent oferuje gilotynę oraz deflektory otwierane za pomocą siłowników hydraulicznych. Opcjonalnie rozrzutniki mogą być wyposażone w błotniki.

Według cennika za rozrzutnik NV 161 o ładowności 6 ton zapłacimy 53 tys. zł, a za 8 t - 56,5 tys. zł. Zakup 10 t rozrzutnika to wydatek rzędu 62,1 tys. zł, natomiast 12 t to 78. Z kolei wartość cennikowa  14 tonowego rozrzutnika wynosi  82 tys. zł. Podane ceny netto są cenami standardowymi czyli mogą być negocjowane z dilerami.

Firma Pronar oferuje wsparcie przy zakupie maszyn w formie dofinansowania fabrycznego. Spłata maszyn jest rozłożona na 2 lata, bez jakichkolwiek kosztów obsługi kredytu.

- To nasza nowa oferta. Są to raty 0 proc. rozłożone na 24 miesiące, przy 25-cio proc. wkładzie własnym. Warunkiem uzyskania jest ubezpieczenie maszyn, którego koszty leżą po stronie zakupującego.